איכות מבצעים רכישה בטוחה SSL שביעות רצון לקוחות שירות לקוחות
רכוש עבודה פרסם עבודה

עבודת סמינריון ייצוג הרווקות בקומדיות מצבים ישראליות מול אמריקאיות

דף הבית >> מקצועות >> תקשורת >> כללי >> עבודת סמינריון ייצוג הרווקות בקומדיות מצבים ישראליות מול אמריקאיות

מספר העבודה10620163469
שם העבודהעבודת סמינריון ייצוג הרווקות בקומדיות מצבים ישראליות מול אמריקאיות
שנת פרסום2013
מוסד לימודיםלא צויין
מספר עמודים23
מספר מילים8,000
מספר מקורות22
מחיר350 ש"ח
מילות מפתחעבודה אקדמית,עבודת סמינריון,
תיאור העבודה

בעבודה זו באמצעות סקירת הספרות וצפייה בסדרות סיטקום ישראליות ואמריקאיות, מציגים ההבדלים בייצוג הרווקות בין נשים לגברים. בנוסף, נבחנים גם ההבדלים בייצוג של נשים וגברים רווקים בין סדרות הסיטקום הישראליות לאמריקאיות. 
קנו עכשיו ! קבלו את מייד בסיום ההזמנה.

מבצע הנחה
הזמן עכשיו
תקציר העבודה

קומדיה היא יצירה בעלת תוכן מצחיק שבדרך כלל צוחק על מגרעות חברתיות או מגרעות של בני אדם. היסוד המבדח בקומדיה נובע מהגיבורים של הקומדיה ומעיצוב אופיים. בעלילת הקומדיה מתפתחים מצבים מפתיעים המעוררים את הצחוק אצל הצופה. הקומדיה הייתה קיימת מאז ומעולם, החל ממופעי רחוב מבדרים וכלה בתוכניות טלוויזיה כיום. לאורך השנים התפתחה הקומדיה וקבלה צורות שונות ביניהן סדרות סיטקום, שהחלו דרכן לראשונה בארה"ב ובריטניה.


סדרות הסיטקום האמריקאיות והישראליות עוסקות בתופעות חברתיות המכורות לכולנו מחיי היום יום. העיסוק באותן תופעות חברתיות תוך שימוש בהומור מאפשר לצופה לצחוק על עצמו ועל תהליכים שעוברים בחייו.


החיסרון בסדרות הללו הוא שלעיתים נעשה שימוש יתר בסטריאוטיפים מה שמנציח אותם והופך אותם לנורמה. האם הרווקה הישראלית היא בהכרח שמנה לא מוצלחת שגרה אצל ההורים ואינה חכמה במיוחד? האם הרווק הוא תמיד "פרפר" אשר קופץ ממיטה למיטה בכל ערב?


איך מיוצגות דמויות הרווק והרווקה בכל אחת מהתרבויות הישראלית והאמריקאית והאם יש השפעות של התרבויות במדינות על מה שקורה בתוך המסך הקטן.


 
 


מהו ייצוג?


"ייצוג הוא דימוי, שיקוף או שחזור של דבר מה בעולם האמיתי". כאשר מדובר באמצעי תקשורת לצורך ייצוג הייצוג מדמה חוויות במציאות שלנו. לצופה יש נטייה לקחת את הדברים כפשוטם, לאור העובדה שרואים את הדברים בטלוויזיה בצורה חיה. עובדה זו משפיעה על היכולת שלנו לבקר את מה שאנחנו רואים. לכן, על הצופים להתייחס בצורה ביקורתית לכלל הייצוגים מופיעים בסדרות ולקחת בחשבון כי הם נכתבו מנקודת מבט חד-קולית (מעמדה של אדם יחיד), הייצוגים נבררו והם מוגבלים או ממוסגרות בגלל מגבלות המדיה. בנוסף, הם מעובדים על-ידי עריכה בימוי וכו' שנעשו בצורה מכאנית לשם העברת המסר אותו רצה להעביר הבימאי.


הייצוגים התרבותיים מעצבים את הדרך בה אנשים מבינים את ההיגיון של המציאות החברתית, על-ידי מתן נרטיבים ולוגיקות שאנשים יכולים להשתמש בהם כדי להבין את חייהם שלהם.


 


סטריאוטיפים בתוכניות סיטקום


סטריאוטיפים עוסקים תמיד בסוגיות של ייצוג. למעשה הייצוג הוא של תכונה או מאפיין המשותף לקבוצה באוכלוסייה שהם בולטים. הייצוג הסטריאוטיפי הופך את התכונות הללו למייצגים של הקבוצה כולה על ידי ייצוג פשטני של הדברים. השימוש בתכונה או המאפיין מציג הופעה חיצונית, אופי ואמונות, אלה מתבססים במהלך השנים לאור רפטטיביות של התקשורת עליהם. אותה חזרה בשיח התקשורתי על התכונות האופי והאמונות הללו יוצר מצב בו ניתן לזהותם באופן מיידי, ונוצרת שיפוטיות מסוימת כלפי אותה הקבוצה.


תוכניות הסיטקום מותחות ביקורת על הסטריאוטיפים החברתיים בחברה בה אנו חיים ועושה שימוש בהומור, על-מנת לעסוק בהתפתחויות הפוליטיות והחברתיות. עם זאת, הביקורת על תוכניות הסיטקום הוא על שמרנותן. לפיכך, גם כאשר מוצגים תכנים אקטואליים לגבי החברה, הם מתורגמים לרמה המסחרית המוכרת בפורמט הסיטקום ולעיתים מחטיאים את המטרה.

תוכן עניינים

 


מבוא3סקירת ספרות4
  • משפחה ורווקות4
  • ייצוג הרווקות בתוכניות סיטקום6שאלת מחקר11
  • השערות המחקר11מתודולוגיה11ממצאים14דיון ומסקנות18סיכום20רשימת ביבליוגרפית21נספחים23
  • נספח א'- תקצירי סיכום צפייה בסדרות23


עוד עבודות בנושא כללי
ייצוג המשפחה המודרנית החדשה בסיטקום הנורמליים החדשים
סיכום קורס- תקשורת
עבודת סיום קורס- כרוניקה של החיים
ייצוג וזהות הזקן בספרי ילדים
סיכום הקורס חקר הטלויזיה
עוד עבודות בכללי
שתף |