איכות מבצעים רכישה בטוחה SSL שביעות רצון לקוחות שירות לקוחות
רכוש עבודה פרסם עבודה

הקשר בין פוליטיקה אירגונית ובטחון תעסוקתי לבין מחויבות אירגונית בקרב עובדי ההסתדרות העובדים הלאומית

דף הבית >> מקצועות >> תעשייה וניהול >> ביטחון תעסוקתי >> הקשר בין פוליטיקה אירגונית ובטחון תעסוקתי לבין מחויבות אירגונית בקרב עובדי ההסתדרות העובדים הלאומית

מספר העבודה220720112128
שם העבודההקשר בין פוליטיקה אירגונית ובטחון תעסוקתי לבין מחויבות אירגונית בקרב עובדי ההסתדרות העובדים הלאומית
שנת פרסום2007
מוסד לימודיםלא צויין
קורסהקשר בין פוליטיקה אירגונית ובטחון תעסוקתי לבין מחויבות אירגונית בקרב עובדי ההסתדרות העובדים הלאומית
מספר עמודים15
מספר מילים4,184
מספר מקורות37
מחיר280 ש"ח
מילות מפתחביטחון תעסוקתי , מחויבות ארגונית,פוליטיקה אירגונית
תיאור העבודה
קנה עכשיו קבל מיד וללא תוספת תשלום
מבצע הנחה
הזמן עכשיו
תקציר העבודה
בארגון מתנהלים משחקי כוח, הן גלויים והן סמויים, בין בעלי תפקידים שונים. הפוליטיקה הארגונית מתבצעת באמצעות אוסף של מהלכים אסטרטגיים וטכסיסים אסטרטגיים. פוליטיקה זה פתירת בעיות על ידי מספר גורמים שאינם חולקים את אותה השקפה או מטרה,אבל עדיין חייבים לעבוד יחדיו (Buchanan & Huczynski 2004).
1981) Pfeffer) אצל סמואל (1996), טען כי פוליטיקה ארגונית כוללת את כל הפעילויות המתבצעות בארגון לשם השגת עוצמה והשימוש בה ובמשאבים אחרים כדי להבטיח תוצאות רצויות במצבי אי ודאות או אי הסכמה בדבר ההכרעות הנדרשות.
Mintzberg (1995) אצל סמואל (2002) הוסיף כי בזירה פוליטית מתגוששים יחידים וקבוצות בעלי מניעים שונים, כדי לממש את רצונותיהם ולספק את צורכיהם באמצעות השפעה על החלטות הארגון והכוונה של פעולותיו.
סמואל (2002) טען שפוליטיקה כוללת את כל הפעילויות המכוונת להרגשת עצמה ולהפעלתה התכליתית לשם קידום אינטרסים והגשמת מטרות במישור האישי, הקבוצתי והארגוני.
ארגון פוליטי יכול לכלול תהליך קבלת החלטות ברמת הארגון, פעילויות ברמת הארגון או היחידות שבארגון, וטווח רחב של התנהגויות פוליטיות ברמת היחיד, (Andrews et.al 2000, אצל Innes 2004 ). ניתן לראות כי תורת הכוח והעוצמה מכונים בשם פוליטיקה ארגונית. פוליטיקה ויחסי כוח הם חלק בלתי נפרד מחיי העבודה ולכן חשוב לבחון את מאפייניהם והשפעתם על עובדים, מנהלים ותוצרי הארגון.
רוב ההגדרות עוסקות בסביבת העבודה שנבחנת מראייה "פוליטית" כמו: תהליכי קידום ומינויים
פוליטיים שפוגעים בעובדים שמשקיעים מאמץ רב בעבודה. העבודה מונעת על פי אינטרסים אישיים. בהמשך להגדרה זו, החוקר 1983) Mintzberg, אצל ,סמואל 1996), מציע לסווג את הגורמים השונים הפועלים כבעלי עניין בכל ארגון לשתי הקואליציות הבאות:
א. הקואליציה הפנימית – כוללת את המשתתפים הנוטלים חלק פעיל, מלא וקבוע בפעילות הארגונית השוטפת. מרכיבי הקואליציה הפנימית הם:
צמרת הארגון – הרובד הניהולי הבכיר ביותר בכל ארגון
מנהלי הביניים – זו קבוצה הכוללת את נושאי המשרות הממונים על יחידות המשנה
מבצעים מן השורה – זו השכבה הגדולה ביותר בארגון וכוללת את יתר העובדים
מומחים מקצועיים – סגל המטה המקצועי של הארגון.
שתף |