איכות מבצעים רכישה בטוחה SSL שביעות רצון לקוחות שירות לקוחות
רכוש עבודה פרסם עבודה

השוואה בין רמת הבדידות משאבי התמודדות ותחושת קוהרנטיות בקרב גברים נשואים ולבין גברים רווקים

דף הבית >> מקצועות >> פסיכולוגיה >> כללי >> השוואה בין רמת הבדידות משאבי התמודדות ותחושת קוהרנטיות בקרב גברים נשואים ולבין גברים רווקים

מספר העבודה40520143241
שם העבודההשוואה בין רמת הבדידות משאבי התמודדות ותחושת קוהרנטיות בקרב גברים נשואים ולבין גברים רווקים
שנת פרסום2012
מוסד לימודיםהמרכז האקדמי פרס
קורססמינר בנושא-חקר הבדידות והתקווה
מספר עמודים20
מספר מילים6,000
מספר מקורות7
מחיר150 ש"ח
מילות מפתחפסיכולוגיה,מחקר,בדידות,השפעה,גברים,רווקים,דרכי התמודדות
תיאור העבודה

המחקר הנוכחי דן בהשוואה בין גברים נשואים לגברים רווקים ותחושת בדידות, תחושת קוהרנטיות שהם חשים ודרכי התמודדות. כאשר מטרת המחקר לבדוק בקרב מי קיימת יותר תחושת בדידות, בקרב גברים נשואים או בקרב גברים רווקים, ובנוסף נבחן מהן דרכי ההתמודדות לתחושה זו וכיצד באה תחושת הקוהרנטיות לידי ביטוי.

בעבודה יש הערות מצרה (באדום ) -לכן מחיר בהתאם .


 


קנו עכשיו ! קבלו את מייד בסיום ההזמנה .


 

מבצע הנחה
הזמן עכשיו
תקציר העבודה

בספרות המחקרית העדכנית קיימת הסכמה על הגדרת הבדידות כ"מחלת העשור", בעשורים הקודמים ובמיוחד בעשור הנוכחי.
בספר שנקרא "ההמון הבודד" שפורסם בשנת 1950, מספר על מחקר סוציולוגי שנערך ובדק את תחושת הבדידות נכתב ע"י משורר מודרני שהציג את הנושא ואמר "הם עמוסים וצפופים באוטובוסים, אבל כל אחד מהם לבדו" תחושת בדידות קיימת בקרב אנשים שנמצאים בחברת אחרים וגם בקרב המבודדים חברתית, תחושת הבדידות היא פנימית ואינדיבידואלית ולא בהכרח קשורה להימצאות האדם בסביבה חברתית.
רבע מהאנשים שנשאלו בסקראמרו שהם הרגישו מאוד בודדים או "מנותקים" מאנשים אחרים בזמן כלשהו במהלך השבועות האחרונים. במחקר נוסף נמצא ש- 27% מנשים רווקות, ו- 10% מנשים נשואות הביעו תחושת בדידות קשה. כמעט 50% מהאלמנות שמתגוררות באזור מטרו אחד גדול הודו שבדידות היא הבעיה הגרועה ביותר שלהם. "הבודדים יותר מכולם הם גברים, שחיים לבד ונעשים חולים" Craig Ellison in "Roots of Loneliness.".
מה תורם לתחושת הבדידות:
בידוד חברתי הוא אחד הגורמים לבדידות, כאשר אין אף אחד בסביבה ומעטים האנשים שלכאורה "אכפת להם" מרגשות של אחרים וידעו כיצד מרגיש אדם בודד מבפנים. לעיתים אנו נוטים להתייחס לחברות בין בני אדם כדבר מובן מאליו ולא מעריכים כפי שצריך את חשיבות הדבר עד אשר הזכות הנפלאה הזו נשללת מאיתנו, אז הבדידות והבידוד מאחרים הופך להיות דבר מורגש ומוחשי.( תחושת אובדן פתאומי שאנו חווים לדוגמא אובדן בן זוג, פרידה מאדם אהוב מעוררת תחושת בדידות, חוסר אהבה ואכפתיות, לעיתים אנו חשים שאלוהים בוחן את התגובות שלנו במצבים שונים, זה מרגיש שאף אחד לא מבין או אכפת לו.  


 


דיון 


מטרת המחקר הנוכחי היא לבחון את התחושות המתעוררות בקרב גברים נשואים ורווקים, כאשר המחקר משווה בין גברים נשואים לגברים רווקים והתחושות המלוות אותם כגון:בדידות, קוהרנטיות.
מטרת המחקר לבדוק בקרב מי מבין 2 קבוצות המדגם קיימת יותר תחושת בדידות, בקרב גברים נשואים או בקרב גברים רווקים. בעמוד הקודם הוצגו הממצאים, סוג המבחן שבדק את כיוון השערת המחקר וקבע האם ההשערה הופרכה או אוששה. יש לציין כי למרות המגמה לבנות מחקר מהימן ותקף ישנן מספר מגבלות:ראשית, מספר הגברים הנחקרים קטן וזאת מכיוון שבמאגר הנחקרים שנתבקשו לענות על השאלונים היה קטן, על כן אין להסתמך עליו ולהסיק מסקנות מרחיקות לכת, אך בהחלט ישנה אפשרות להרחיב את המדגם ולבדוק את אימות התוצאות שהתקבלו ממחקר זה. שנית, במדגם השתתפו רק גברים שנענו לבקשה למלא את השאלון. ייתכן שבמקרים מסוימים סירוב הגברים לענות על השאלונים מצביע על קושי ביכולת ההתמודדות או חוסר רצון לשיתוף פעולה. אם נתונים אלו היו נלקחים אף הם בחשבון כחלק מהמדגם ייתכן שהתוצאות היו שונות. עובדה נוספת המתייחסת לשאלון היא אופן בניית השאלון כשאלון סגור, זו הקשתה על הגברים שנדרשו למלאו. השאלון אינו מאפשר להביע באופן חופשי את רגשות הגברים ואופן התמודדותם ונראה כי הציון המספרי מקשה על מדידה אמיתית של נטיות ודרכי ההתמודדות. מחקר איכותי נותן תוצאות מהמנות יותר אבל באוכלוסייה קטנה יותר ופחות מייצג.

תוכן עניינים

מבוא 


שיטת המחקר 


תוצאות 


דיון 


סיכום 


ביבליוגרפיה

עוד עבודות בנושא כללי
עמדות כלפי אלימות והעדפות צפייה בטלוויזיה בקרב מתבגרים
התחרות בין עולים מבריהמ לשעבר ובין ישראלים ותיקים על משרות נחשקות ותרומתה ללכידות הקבוצתית בקרב קבוצת העולים
תורת הראיון- תרגיל בהקשבה- ניתוח פגישות ותמלול מלא
קונפורמיות לאידיאולוגיות נשיות
המטפל הקשוב מיינדפולנס במחקר ובטיפול
עוד עבודות בכללי
שתף |