איכות מבצעים רכישה בטוחה SSL שביעות רצון לקוחות שירות לקוחות
רכוש עבודה פרסם עבודה

עבודת מחקר תפיסת וחווית הורים וילדיהם בחברה הערבית לנושא חינוך מיני

דף הבית >> מקצועות >> חינוך >> חינוך כללי >> עבודת מחקר תפיסת וחווית הורים וילדיהם בחברה הערבית לנושא חינוך מיני

מספר העבודה41120143345
שם העבודהעבודת מחקר תפיסת וחווית הורים וילדיהם בחברה הערבית לנושא חינוך מיני
שנת פרסום2013
מוסד לימודיםמכללת אורנים
קורסחינוך
מספר עמודים20
מספר מילים5,000
מספר מקורות12
מחיר290 ש"ח
מילות מפתחחינוך,הורים,ילדים,חברה הערבית,חינוך מיני ,תרבות ,נוער,משפחה ,זהות ,התבגרות
תיאור העבודה

מחקר בוחן את תפיסת וחווית הורים וילדיהם בחברה הערבית לנושא חינוך מיני.


עבודת מחקר איכותי ועדכני .


קנו עכשיו ! קבלו את מייד בסיום ההזמנה 

מבצע הנחה
הזמן עכשיו
תקציר העבודה

חינוך מיני הולם לילדינו, בעולם המורכב ואף המסוכן של ימינו, הוא נושא שחשיבותו הרבה מוסכמת על הכל. בגלל רגישות הנושא והמבוכה הסובבת אותו, לא תמיד מצויים ברשותנו - ההורים והמחנכים - הכלים שיסייעו לנו להעביר ביעילות לילדינו את המסרים שאנו רוצים.(אייר, ל' (1999).  


נושא החינוך המיני הינו נושא חשוב אשר עוסקים בו רבות בתרבויות שונות. מטרת החינוך המיני לצייד את הילדים והנוער בכלים להתמודדות עם סיטואציות עתידיות ומתן דרכי התמודדות נכונה עם סיטואציות אלו. בנוסף, החינוך המיני מטרתו להכיר לילדים ולנוער את השינויים החלים בגופם ומשמעותם. המטרה של החינוך המיני בסופו של דבר היא להביא להתנהגות מינית בריאה. 


חלק משמעותי בחינוך המיני היא המשפחה, אשר הערכים המקובלים מוקנים על-ידי הורים לילדיהם בנוגע לזהות המינית של ילדי המשפחה. מכיוון שהחשיפה של הילדים והנוער לאינפורמציה היא רבה, והיכולת של ההורים להגביל חשיפה זו היא מוגבלת, על ההורים חלה חובה להכין את ילדיהם להתמודדות עם מיניותם.


הרציונל למחקר


הרציונל לבחירת הנושא קשור בעיקר לכך שחינוך מיני נחשב לאחד מאבני היסוד של עבודת היועץ, והוא מהווה חלק משמעותי בהתפתחות הזהות המינית של הילד במשך שנות הילדות וההתבגרות, וחלק מהתהליך החינוכי שהילד מקבל הן בבית הוריו והן במסגרת הבית ספרית. בנוסף נושא זה מהווה סוגיה חשובה ונפוצה בחברה הערבית, כך שפתיחת הנושא כרוכה בהרבה מבוכה וחשש מצד ההורים ובמקביל עם ההתקדמות בעידן המודרני גברה הסקרנות של המתבגרים לגבי נושאים שקשורים למין ומיניות, וגברו הסכנות שמסביבם. לכן חשוב לבחון את התפיסות המאפיינת את היחידה המשפחתית המורכבת מאב, אם ובן/בת בכדי להבין את ההשלכות של תפיסות אלו על תהליך החינוך המיני שמתקבל בבית והמועבר לילדים בתקופת ההתבגרות.


 


נראה שבמחקר זה ניתן לומר כי החוויה של ההורים היא מודעות לסכנה שבאי עיסוק בתחום החינוך המיני. ויש הבנה של ההורים כי חייבים ללמוד את התחום, אך בצורה שאינה פוגעת בציבור הערבי בערכיו ובכבוד המשפחה.


ללא ספק הנושא מורכב ואינו פשוט להורים, אשר חונכו שלא מדברים על הנושא ומעוניינים לשנות את המצב עם ילדיהם. ויש תחושה של בושה של ההורים לפתוח את הנושא עם ילדיהם, במיוחד עם הבנות. עניין זה מתאים לשאלת המחקר השנייה: מה הקשר בין סוג החינוך המיני קבלו הורים בעבר על סוג האינטראקציה בין הורים וילדיהם בנושא החינוך המיני?


בנוסף, עוסק הריאיון במחקר גם בקשיים שחווה האם בהקניית החינוך המיני לילדיה. גם קשיים הנובעים מפחד לפתוח נושאים שהם לא בשלים אליהם וגם בושה אישית לשוחח על דברים אינטימיים. אלו מתאימים לשאלת המחקר השלישית: מהם הקשיים שהורים חווים בהקניית חינוך מיני לילדיהם?

תוכן ענייניםמבוא רציונל המחקרשיטת המחקרשאלת המחקר העיקריתמטרת מחקרסקירת ספרותאופן הבחירה של האינפורמנטים והליך מחקרידרכי השמירה על אמינות המחקרהתמודדות עם דילמות אתיותעץ קטגוריותתמות מרכזיותדיון וממצאיםמסקנות עיקריותמוגבלויות המחקרהמשמעויות התיאורטיות והיישומיות של המחקרביבליוגרפיהנספחים


עוד עבודות בנושא חינוך כללי
הקשר בין הספרייה ואוריינות בבית ספר
מערך שיעור בהיסטוריה- מגילת העצמאות
מעורבות הורים במערכת הבית ספרית כפונקציה של תקשורת ופתיחות ושל רקע ההורים
הבדלים בתפיסת המערך המשפחתי בקרב עולי אתיופיה והשפעתם על השתלבות ילדיהם במערכת החינוך
סקירה חוק החינוך הממלכתי
עוד עבודות בחינוך כללי
שתף |