איכות מבצעים רכישה בטוחה SSL שביעות רצון לקוחות שירות לקוחות
רכוש עבודה פרסם עבודה

קוגניציה מוסיקלית-הצעת מחקר

דף הבית >> מקצועות >> פסיכולוגיה >> כללי >> קוגניציה מוסיקלית-הצעת מחקר

מספר העבודה50520163443
שם העבודהקוגניציה מוסיקלית-הצעת מחקר
שנת פרסום2015
מוסד לימודיםלא צויין
קורספסיכולוגיה כללית
מספר עמודים6
מספר מילים2,300
מספר מקורות4
מחיר150 ש"ח
מילות מפתחפסיכולוגיה,רגישות ,מוסיקה,עבודה אקדמית,הצעת מחקר,דפוס התנהגות,אינטליגנציה רגשית
תיאור העבודה

הצעת מחקר עוסקת בבדיקה היחס בין מוסיקה לרגשות.


קנו עכשיו ! קבלו את מייד בסיום ההזמנה.

מבצע הנחה
הזמן עכשיו
תקציר העבודה

באשר למחקר זה, לא נמצא דפוס תהודה רגשי מאחד. המחקר הנוכחי הראה מגוון של תגובות לאותם קטעי מוזיקה. דבר נוסף שהמחקר הראה זה שפעה תרבותית על השיפוט האסתטי. בהקשר זה נשאלת השאלה: מה המשמעות של מגוון רגשי כגון זה שנגלה לנו בניסוי? כמו גם, למה השיפוטים האסתטיים שלנו כל כך מושפעים מסגנונות שאנחנו מכירים? כדי לענות על שאלות אלה החוקרים הניחו כי המגוון פונקציונאלי לקטגוריה של תת קבוצות: החוקרים משערים שלסגנונות המוזיקאליים יש תפקיד של גיבוש זהות, כלומר ההעדפה במוזיקלית מקרינה על אופי הפרט ומאפשרת לו להתחבר עם פרטים אחרים על רקע אותה זהות.


מסקנת המחקר היא שמוזיקה נועדה להדגיש את השוני החברתי כמו ששפה מבחינה בין אנשים ממקומות שונים, כך במוזיקה מבחינה בין תתי קבוצות חברתיות. ההנחה היא שמוזיקה יכולה לשאת קוד המזוהה עם הקבוצה ובכך משרת את האינטרס הקבוצתי. יוצא כי המוזיקה משרתת את האינטרס הקבוצתי בכך שהיא מאפשרת לבטא רגשות דרך הקוד המוזיקאלי המקשר בין הפרטים.


 


המאמר השני אליו ארצה להתייחס מאת JOEL E. RESNICOW & PETER SALOVELY: IS RECOGNITION OF EMOTION IN MUSIC PERFORMANCE AN ASPECT OF EMOTION INTELLIGENCE  


מאמר זה בוחן את הקשר בין זיהוי רגשות במוזיקה לאינטליגנציה רגשית. כפי שעלה ממחרים אחרונים, קיימת קורלציה בין יכולת זיהוי רגשות במוזיקה, לאינטליגנציה רגשית. כך למשל, המחקר המשמעותי של Patrik justlin, בעקבות מחקרו של Alf gabrielsson gabrielso justlin,1996Gabrielsson  lindstrom, 1995. מחקר זה עסק באיתור יחסי גומלין בין רגשות בסיסיים של המבצע לאלו של המאזין. 

עוד עבודות בנושא כללי
סיכומי הרצאות בנושא לחצים בעבודה ודרכי התמודדות
עבודה מסכמת בתורת הראיון- ציון 92
רכישת שפה אצל ילדי אתיופייה
קונפורמיות לאידיאולוגיות נשיות
אשכנזיות מבט אנתרופולוגי
עוד עבודות בכללי
שתף |