איכות מבצעים רכישה בטוחה SSL שביעות רצון לקוחות שירות לקוחות
רכוש עבודה פרסם עבודה

סטייה חברתית במרחב ווירטואלי והממשי מקרה מבחן פדופיליה

דף הבית >> מקצועות >> סוציולוגיה >> כללי >> סטייה חברתית במרחב ווירטואלי והממשי מקרה מבחן פדופיליה

מספר העבודה90620163471
שם העבודהסטייה חברתית במרחב ווירטואלי והממשי מקרה מבחן פדופיליה
שנת פרסום2013
מוסד לימודיםלא צויין
מספר עמודים20
מספר מילים7,000
מספר מקורות40
מחיר330 ש"ח
מילות מפתחעבודה אקדמית,חברה מודרנית ,עולם וירטואלי ,פדופיליה,קהל ,גיל התבגרות
תיאור העבודה

עבודה זו עוסקת בשאלה בוערת בשיח הישראלי- בשנתיים האחרונות נחשפים מקרים רבים של תקיפה מינית של ילדים על רקע פדופילי, שלעתים מסתיים אף ברצח. פרשיות פדופיליה, כפי שנחשפו עד עתה, מתרחשות בשיעורים מדאיגים ביותר. יש להניח כי שכיחותם המדויקת של מקרים אלו גבוהה אף יותר, וכי מתחת לפני השטח רוחשים פדופילים רבים המשחרים לטרפם. 


קנו עכשיו ! קבלו את מייד בסיום ההזמנה.

מבצע הנחה
הזמן עכשיו
תקציר העבודה

האינטרנט בעידן המודרני, בעיקר במדינות המערביות, תופס מקום מרכזי ביותר. הרעיון העומד בבסיס השיטה הוא חלוקת המידע בחבילות ולאחר שהוא מגיע אל יעדו, מחוברות החבילות - למעשה נוצרת "אוטוסטראדת מידע". האינטרנט הוא חיבור של כל רשתות המידע הקיימות. זוהי טכנולוגיה מודרנית, מתקדמת, יעילה, ידידותית, עשירה ומגוונת, בעלת ערך מעשי רב, המאפשרת לאנשים גישה ישירה למשאבי מידע רבים ובדגש על התקשרות בין אישית, על מנת לספק את צורכיהם ולהשביע את רצונותיהם.


בני העשרה ואף האנשים מבוגרים בהרבה מצאו במחשב את המענה לתלאות היומיום שהחיים המודרניים מזמנים לנו. המרחב המבודד והבטוח יחסית, גרם להרבה אנשים להעתיק את מרכז הכובד בחייהם המקצועיים והאישיים אל צג המחשב


התפתחותה המהירה של רשת האינטרנט והחדירה המסיבית לשווקי הבית והמשק הישראלי הביאה לשינוי בדפוסי ההתנהגות הסוציולוגיים של פרטים בחברה.


כיום, רשת האינטרנט מחברת בין מיליוני שרתים ומשתמשים בכל קצוות תבל, תוך העברה של תכנים אינסופיים, בכללם מאגרי מידע של מחקר מדעי, חדשות, דעות, פנאי, בידור, פורנוגרפיה ועוד. תכנים אלו מופיעים בכל צורות המדיה האלקטרונית - טקסט, תמונות, קול ווידאו, ומאפשרים "גלישה" בין אתרים, שליחה וקבלת דואר אלקטרוני, ניהול קבוצות דיון, שיחות בזמן אמיתי, העברת מסרים מיידיים (הודעות ישירות למחשב של אחר .


 
 


טענת המחקר


עם התפתחות האינטרנט והאפשרות להעלאת תכנים על ידי המשתמשים נוצרו פערים בין דמותנו בחיים האמתיים לדמות הוירטואלית. מהם הפערים שנוצרו, ומי מושפע ממי?


אם בעבר משתמשים הסוו את זהותם על ידי שמות בדויים והרשו לעצמם להתקיים ברשת ללא עכבות, היום נראה כאילו כל אדם מנסה לחשוף את עצמו ע"י בלוגים אישיים או רשתות חברתיות ומעוניין להגיע אל כמה שיותר אנשים. נבחן כיצד התפתחות האינטרנט הביאה נתיב חדש ומהיר אל עבריינות מין חדשה מסוגה, ומסוכנת אף יותר מהמצופה.


 


היבטים פסיכולוגיים? פסיכיאטריים


נעמוד תחילה על הבנת השלכותיהן מרחיקות הלכת של פגיעות מיניות בילדים, בבחינת ?הנחת אבן הפינה? בתהליך בניית ההבנה המעמיקה של הפרעת הפדופיליה ותוצאות פגיעותיה. לשם כך נתחיל בהגדרת מושג הזהות ובדגש על זהות במתבגרים. לאחר מכן נסקור בהרחבה את מאפייניה השונים של הפדופיליה, נעמוד על כך שפדופילים, בשונה מעברייני מין ?סטנדרטיים?, זכו להתייחסות מיוחדת בעולם הפסיכיאטריה.


 


מושג הזהות


זהות - מונח בסוציולוגיה ובפסיכולוגיה המתאר את תפיסת האדם את עצמו, ואת תפיסת החברה אותו. הזהות האישית אינה מפסיקה להתגבש כל עוד האדם חי, אך מקובל להניח שהשלבים הקריטיים של עיצוב הזהות הם בימי הנעורים. על ניצניה הראשונים של הזהות בימי הילדות ראו בערך התפתחות רגשית.


 


ההיבט הפסיכולוגי: המודעות לכך שקיים "קהל צופה" גבוהה מאוד עד כדי כך שיוצר קהל מדומה וכאשר הוא נמצא בתחילת גיל ההתבגרות הוא מכיר למעשה לראשונה את המושג העצמי ובלתי יציב. בגילאים אלו נחשפות תחושות של שבריריות העצמי, תחושת המתבגרים שמרגישים שהזהות החדשה שלהם יותר פגיעה. היא מלווה במעשייה אישית, דימוי עצמי ייחודי ומנופח. לפעמים קיים הצורך בקונפורמיות נוקשה באופן פרדוקסאלי, לפעמים "מרדנית" בסגנון לבוש והתנהגות, כדי לבסס את הדימוי העצמי הפגיע. 


כאשר אנו עוברים מתקופת הילדות לתקופת הבגרות, הולכת הזהות ונעשית מובחנת יותר. החשש מהקהל המדומה פוחת. נער יודע לדבר על עצמו והוא מרבה להשתמש במילות הירתעות. לדוגמא: "אני ספורטאי טוב, אבל חלש בכדורגל", "אני אוהב לפטפט, אלא אם אני בדיכאון". פרמטר אחר הוא הטעמת מושגי עצמי חברתיים, תוך שהוא מדגיש את ההבדל בין דמות הנער לדמות בני גילו ולא על הדומה.תוכן עניינים

מבוא. 3


שאלת מחקר. 3


היבטים פסיכולוגיים? פסיכיאטריים.. 5


היבטים פסיכולוגיים ופיזיים.. 5


קווים לדמותו של הפדופיל - רקע פסיכולוגי 8


פדופיליה - הגדרות ורקע כללי:. 13


סוגי פדופילים.. 13


גורמים להיווצרות הפדופיליה. 14


מאפייני הפדופיל. 15


דפוסי הפדופיליה. 17


פאניקה מוסרית - תשובה לביקורת ומבט לעתיד. 19


סיכום.. 22


ביבליוגרפיה. 23


 

עוד עבודות בנושא כללי
ההשפעה הפסיכולוגית של גלישה באינטרנט בגיל זקנה
המוסיקה ככלי לביטוי שינויים חברתיים בהשפעת הפוסטמודרניזם
הבעיות והכשלים ביישום חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות
מעושרות האם נשים עשירות מתנהגות באופן פמיניסטי או כבולות לערכי חברה פטריארכאלית
הצעת מחקר - אסטרטגית K כמנבאת שירות ביחידת עלית
עוד עבודות בכללי
שתף |