איכות מבצעים רכישה בטוחה SSL שביעות רצון לקוחות שירות לקוחות
רכוש עבודה פרסם עבודה

הקשר בין השכלתו של האדם לבין גובה שכרו

דף הבית >> מאמרים >> הקשר בין השכלתו של האדם לבין גובה שכרו

 

הקשר בין השכלתו של האדם לבין גובה שכרו

 

מראשיתה של הבריאה נשפט האדם על פי כמות הידע שלו. עוד בגן העדן, בינות לפלגי המים המבעבעים, נשמעה קריאתו של האלוהים פן יחטא האדם לטעום מעץ הדעת. והאדם כמו כל אדם והחוה כמו כל חוה, לא עמדו בפיתוי הידע. כמונו, גם הם רצו לדעת, להבין, לשתות ממאגר המידע והידע שמספק העולם.

היום, לאחר אלפי שנים, כולנו יודעים כי, השכלה גבוהה היא כלי המשביח את ההון האנושי ומכשיר כוח אדם מיומן לשוק העבודה. גם מבחינת האינדוידואל, השכלה היא מפתח להשתלבות בשוק העבודה ולרכישת מעמד.

אך, האם הקביעה כי ככל שאדם יהיה משכיל יותר כך תתאפשר לו השגת משרות רמות, תמורה כלכלית גבוהה ואף מעמד חברתי מכובד, היא נכונה? האם אכן השכלה היא פרמטר לשכר גבוה יותר, לנוחות כלכלית?

עוד מגיל קטן אנו מנחילים לילדנו כי, למעשה השכלה גבוהה היא השקעה - השקעה של האזרח לעתיד טוב יותר עבורו. אנחנו משננים כמו מנטרה את דברי הורינו והורי הורינו ודוחפים את עצמנו ואת יילדנו, לרכוש השכלה, להרשם לתואר ראשון, אח"כ לתואר שני, אח"כ....!

בשלושת העשורים האחרונים אנו עדים לתופעה כלל עולמית, של שינוי בדרישות השוק לעובדים. בעוד הדרישה לעובדים מיומנים ומשכילים הולכת וגדלה, הרי שהדרישה לעובדים בלתי מיומנים וחסרי השכלה נמצאת בירידה מתמדת.

השוק הכלכלי משתנה באופן תמידי, העולם מונע על ידי פיתוחים טכנולוגים, המצאות וחידושים. הכלכלה צריכה בוגרי אקדמיה, האנושות צריכה עובדים אקדמאים, חכמים, בעלי ידע נרחב וראש יזמי.

אז, אנחנו משתחררים מהצבא, נרשמים לאוניברסיטה, כותבים עבודות אקדמיות, אחת או שתיים. מקבלים תואר ראשון, מקבלים תואר שני ועכשיו אנחנו מוכנים לצאת לעולם.

אופס...אנחנו כבר כמעט בני שלושים, הכלכלה במשבר, ההייטק מפזר את עובדיו כנפיצים ברוח. אז, איך מתחילים בגיל שלושים עם תואר שני, איפה מחפשים עבודה? מה הכישורים שלי מלבד כתיבת עבודות אקדמאיות והכרה מעמיקה של שבעים מודלים מתחום השיווק, מדעי המדינה ודומיהם.

לא ניתן לערער על חשיבותה של ההשכלה, כמו שלא ניתן לערער על הקשר הפילוסופי בין השכלה לשכר. עובדה, רוב העניים המרודים סיימו בקושי את לימודי התיכון. מצידו השני של המטבע, עולה השאלה האם כל בעלי התארים הם בעלי רווחה כלכלית? אני טוען שלא!

ללא שילוב מאסיבי של לימודים ועבודה לא ניתן להבטיח רווחה כלכלית בסיום הלימודים. זה כמעט בלתי אפשרי, ללמוד ולעבוד במקביל, אך אלה דרישות השוק הכלכלי של המאה הנוכחית ויש כאלה שדווקא כן מצליחים. בעוד הדרישות להשכלה עולות, כך עולה גם הדרישה למקצועיות, ניסיון ועבר תעסוקתי.

אם אתה לא כריש בורסאי ולא שפר מזלך ואינך בן להורים מהעשירון העליון, תוכל לחזק את ההשערה של הקשר בין השכלה לשכר, רק אם תשלב בין השניים במקביל.

לכן מומלץ להכנס לאתרים לחיפוש עבודה לסטודנטים במאגר הגדול, הזן קורות חיים ופשוט תהיה זמין !

שתף |