איכות מבצעים רכישה בטוחה SSL שביעות רצון לקוחות שירות לקוחות
רכוש עבודה פרסם עבודה

טיפול בעזרת בעלי חיים

דף הבית >> מאמרים >> טיפול בעזרת בעלי חיים


אם אתה אדם שאוהב לעזור לאנשים, מן הסתם תוכל למצוא סיפוק רב בקריירה כמטפל. מקצוע הפסיכותרפיה כולל  דרכים רבות לבנות קשר של אמון עם המטופל ולאפשר לו לבטא את רגשותיו. אמצעים אלה יכולים להיות אומנות, תנועה, מוזיקה, כתיבה, שיחה מילולית ואפילו שילוב בעל חיים בטיפול. אם אתה גם חובב מושבע של בעלי חיים, תוכל ליהנות מקריירה רווחית ומספקת בה תשלב בין אהבתך לבעלי חיים לבין הטיפול באופן מושלם.

המגע החמים של בעל חיים ידוע כבעל איכויות משקמות ומרפאות, ומטפלים באמצעות בעלי חיים משמשים הן בבתי חולים לצורך שיקום לאחר ניתוח או תאונה, הן על מנת לשפר את מצבם הנפשי של חולים במצב סופני או במהלך התמודדות עם מחלות הגורמות לסבל, והן על מנת לטפל בבעלי בעיות רגשיות. לאחרונה טיפול בבעלי חיים הוכח כמוצלח גם בתחום שיקום אסירים וכן בטיפול בלוקים בהתמכרויות שונות.


איך ניתן לשנות חיים של אדם באמצעות טיפול בבעלי חיים?

טיפול באמצעות בעלי חיים הוא חוויה עוצמתית עבור המטופל, כאשר בעל החיים מהווה מקור לביטוי רגשות, באמצעים שאינם מילוליים. המגע בבעל החיים מסייע למטופל להיפתח ולבנות קשר של אמון ומסייע לפתח כישורים חברתיים שניתן ליישם מאוחר יותר גם בקשר עם אנשים. ההתמסרות של בעלי חיים רבים וההנאה שלהם ממגע או מליטוף, כמו גם היכולת שלהם לבנות אמון עם המטופל יוצרים קשר מדהים שיכול לפרוץ מחסומים רגשיים מודעים ושאינם מודעים, ולהיות מקור לנחמה במסגרת שאינה מלחיצה באותה מידה כמו טיפול קבוצתי או כמו טיפול מילולי אחד על אחד עם פסיכותרפיסט.


אילו בעלים חיים משמשים בדרך כלל לטיפול בעזרת בעלי חיים והיכן מתבצע הטיפול?

כיוון שהקשר בין האדם לבעל החיים נבנה על ידי בניית יחסי אמון בין המטופל לבין החיה, ישנו מגוון רחב של בעלי חיים המשמשים בטיפול, כאשר מרבית הטיפולים משלבים בעיקר חיות בית כמו כלבים וחתולים, ארנבות, אוגרים ויש טיפולים המשלבים גם סוסים. בחירת בעל החיים שישמש לטיפול מבוססת הן על חיבה של המטופל לבעל חיים מסוים (כמו כלבים או חתולים) וכן על מהות הטיפול ועל מטרותיו. ההחלטה על מיקום הטיפול מתבצעת בהתאם לסוג החייה ולמצבו הרפואי של המטופל. הטיפולים השונים יכולים להתבצע בבית המטופל או המטפל, בקליניקה טיפולית, בבתי חולים או אפילו בפינות חי או באורוות המיועדות לטיפולים בבעלי חיים. הניידות של בעלי חיים קטנים מאפשרת להעביר את הקליניקה בקלות ממקום למקום, ולעבוד עבור מוסדות שונים במקביל. טיפול באמצעות בעלי חיים הינו תחום מבוקש וניתן למצוא עבודה בתחום הן באופן פרטי והן בקליניקות העוסקות בפסיכותרפיה, בבתי חולים, בבתי כלא, בבתי אבות ובמוסדות שיקומיים שונים.שתף |