איכות מבצעים רכישה בטוחה SSL שביעות רצון לקוחות שירות לקוחות
רכוש עבודה פרסם עבודה

כישורים נדרשים לכתיבת עבודה אקדמית

דף הבית >> מאמרים >> כישורים נדרשים לכתיבת עבודה אקדמית

על מנת להתקבל ללימודים אקדמיים, דורשים מאיתנו האוניברסיטאות והמכללות השונות קריטריונים וציונים שיש לעמוד בהם על מנת להתקבל לחוג המבוקש שבו אנחנו מעוניינים ללמוד. כל מי שסטודנט או מתחיל להתעניין בלימודים לתואר ראשון יודע כבר שמה שהמוסדות השונים להשכלה גבוהה מבקשים אלה בדרך כלל ציוני פסיכומטרי וציוני בגרויות.

אחת היכולות החשובות לקראת לימודים לתואר ראשון היא יכולת הכתיבה והניסוח שלכם, אך מסיבות שונות אין מספיק דגש על היכולת שלנו לבטא את המחשבות שלנו והיכולת שלנו לכתוב, בין אם זה עבודות אקדמיות ובין אם זה עבור בגרות כזאת או אחרת שאליה אנחנו ניגשים.

ניתן לראות בשנים האחרונות שינויים לטובה בתחום, כאשר ניתנות הנחיות במערכת החינוך לכיצד לשפר את יכולות התלמידים בחיבור וכתיבה, ובנוסף גם במבחן הפסיכומטרי נוספה מטלת חדשה לבחינה כאשר על הנבחנים לכתוב חיבור באורך של בין 25-40 שורות במהלך חצי שעה על נושאים שונים. הנימוק שניתן לשינויי במבחן הפסיכומטרי והוספת מטלת החיבור הוא הצורך של התלמידים באוניברסיטה ובמכללות לכתוב עבודות אקדמיות, אך רמת הכתיבה אינה מספיק גבוהה כרגע כי אין מספיק דגש על החשיבות של לימודי חיבור כבר בלימודי בגרויות.

חלק מהותי מהלימודים האקדמיים דורשים מאיתנו כתיבה ברמה גבוהה, כאשר בכל שנה שחולפת במהלך התואר הראשון שלנו, הדרישות רק עולות, בין אם במספר העמודים והיקף העבודה ובין אם ביכולות הנדרשות מסטודנט המגיש עבודה אקדמית.

איך ניתן לשפר את יכולות הכתיבה?

הרבה אנשים חושבים שכתיבה זהו כשרון מולד, ואם אין לך את זה, גם אימון לא יעזור, אך מעטים האנשים שכותבים מאמר / עבודה אקדמית / ספר או כל דבר אחר בלי עבודה קשה וסיזיפית לפני סיום הכתיבה. כתיבה דורשת מאיתנו מאמץ בנוסף לכשרון. אם צריך לבחור מה יותר חשוב, אין ספק שמאמץ הוא החלק היותר משמעותי בכתיבה שלכם, במיוחד כאשר נדרשת כתיבה על חומר לימודי ולא כתיבה יצירתית.

אין ספק שהמשפט אימון יכול להביא לשלמות בהחלט מתאים כאשר אנחנו עובדים על רמת הכתיבה שלנו. מי שאינו רגיל לכתוב, ועד כה הוא נאלץ להתמודד עם כתיבת חיבורים ועבודות רק במהלך התיכון, בבחינות הבגרות ובפרק החיבור במבחן פסיכומטרי, יצטרך להתחיל להתאמן לקראת הלימודים לתואר ראשון.

הצעד הראשון שחשוב לפני כתיבה הוא קריאה אינטנסיבית של ספרות וחומרים מקצועיים על מנת לשפר את השפה ולקבל מושג כללי כיצד עבודה אקדמאית אמורה להראות, באיזה שפה יש להשתמש, העגה המקצועית בתחום, כיצד יש לשמור על כללי הפיסוק ואיך לגרום למסר לעבור בצורה נכונה. לאחר קריאה ובחינה של חומרים רלוונטים צריך להתחיל בקטן, נסו לכתוב עמוד או מספר עמודים מצומצמם על נושא שבו אתם מרגישים בעלי ידע, והגישו את זה לאדם שאתם סומכים על העין המקצועית שלו. המשיכו כך ותוכלו לראות גם שיפור משמעותי בציונים בעבודות בלימודים.

 

שתף |