איכות מבצעים רכישה בטוחה SSL שביעות רצון לקוחות שירות לקוחות
רכוש עבודה פרסם עבודה

לימודי חשבונאות

דף הבית >> מאמרים >> לימודי חשבונאות

אחד המקצועות המבוקשים ביותר בתחום ההשכלה הגבוהה כיום הוא לימודי חשבונאות. בשני העשורים האחרונים חלה עלייה תלולה בדרישה לבוגרי המגמה הזו, בהתאמה לעלייה בפעילות העסקית במדינת ישראל. בוגרי לימודי חשבונאות משתלבים בתפקידים בכירים ומשמעותיים בחברות קטנות וגדולות ומביאים אותן להישגים כלכליים ניכרים. ניתן לייחס את העלייה בדרישה לתחום גם לעלייה היחסית במספר הסטודנטים בישראל, אשר בתוך מספר שנים בין סוף שנות השמונים לאמצע שנות התשעים כמעט ושילש את עצמו.

מה הגורמים לביקוש המוגבר למגמת לימודי חשבונאות?

על אחד הגורמים כבר הצבענו כאן והוא העלייה בפעילות העסקית בישראל והגידול בכמות החברות הפעילות שמטבע הדברים צריכות ניהול ספרים נאות. בנוסף לכך חלה עלייה תלולה גם במספר החברות הפועלות במדינות זרות. לימודי חשבונאות מכשירים את הבוגרים שלהם להתמודד עם הרגולציות הבין לאומיות השונות בתחום החשבונאות ולפיכך הם משמשים נדבך חשוב בפיתוח הפעילות העסקית בחו"ל.

אחת התופעות הבולטות ביותר בשנים האחרונות היא הצירופים – צירוף לימודי חשבונאות עם כלכלה, לימודי חשבונאות עם משפטים או לימודי חשבונאות עם ניהול לעשייה ומנהל עסקים. התפתחות נושא הלימודים האינטר-דיסציפילינריים נתן, אם כן, דחיפה עצומה לנושא, כמו גם לנושאים אחרים. הנטייה כיום היא לא להתמקד בתחום אחד אלא לראות את כל תחום העסקים כשלם ורק ההדגשים הם שונים.

תוצאה מיידית של התגברות הביקוש עבור תואר ראשון בחשבונאות הייתה העלייה ברמת דרישות הקדם שכל מועמד חייב בהן, מה שהביא לכך שרק בעלי ציונים גבוהים יכולים מלכתחילה להירשם למגמת לימודי חשבונאות. כיום נמנים בוגרי מוסדות אקדמיים ישראלים בתחום עם השורה הראשונה של עולם החשבונאות בעולם.

מגמת העלייה בדרישה ללימודי חשבונאות איננה צפויה להיחלש בשנים האחרונות. הגאות הכלכלית בישראל והפתיחות הכלכלית שלה ביחס למדינות אחרות רק תלך ותגדל. לימודי חשבונאות מעניקים למסיימים אותם מצע נוח להתקדמות מקצועית הן בשוק העבודה והן כעצמאיים. והתקדמות מקצועית מביאה איתה מטבע הדברים גם התקדמות כלכלית. מוסדות אקדמיים רבים מציעים מגמת לימודים זו כך שגם מגבלת המרחק כמעט ואיננה קיימת. על פי כל הפרמטרים ניתן לומר שמקצוע החשבונאות הוא אחד המשתלמים במשק.

 

 

 

שתף |