איכות מבצעים רכישה בטוחה SSL שביעות רצון לקוחות שירות לקוחות
רכוש עבודה פרסם עבודה

מידע מקצועי על לימודי הנדסה אזרחית

דף הבית >> מאמרים >> מידע מקצועי על לימודי הנדסה אזרחית

בעידן הטכנולוגי של 2014 ניצבות בפני הסטודנטים דרכים רבות להגיע אל המטרה האמתית, להתכלכל בכבוד. אם גם אתם ניצבים כרגע בפני פרשת דרכים זו ושוקלים איזה תחום כדאי ללמוד  על מנת לרכוש מקצוע טוב לעתיד, כדאי שתעמיקו ותבדקו את האופציה של לימודי הנדסה אזרחית.

הנדסה אזרחית למה כדאי?

ענף הבנייה בישראל נמצא בהתפתחות גבוהה, עקב גידול האוכלוסייה שמתקדם בצעדי ענק. אי לכך ובהתאם לזאת דרוש התפקיד של מהנדסי מבנים – בלעדיהם אין אפשרות לייזמים להתקדם בתהליך הבנייה. בדרך כלל בוגרי לימודי הנדסה אזרחית משתלבים בתכנון וניהול של תחומים מגוונים כמו: חקלאות, תעשייה ומערכת הביטחון, תעשייה ירוקה, ייצור מאכלים חדשים ועוד. מסלולים לתואר ראשון בהנדסה אזרחית כוללים בין השאר התמחות בהנדסת מבנים, הנדסת תשתיות, הנדסת ניהול הבנייה, הנדסת תחבורה, הנדסת סביבה ומשאבי מים והנדסת גיאודיזיה. לימודי הנדסה אזרחית מתייחסים אל פעולות של תכנון, פיתוח וייצור. המטרה של הלימודים היא לספק לסטודנטים כלים מקצועיים על מנת לענות על צרכים יום - יומיים של הציבור הרחב. זהו ענף הרחב בו לוקחים חלק מהנדסי בניין, מהנדסי מים ועוד. בנוסף, בוגר עם תעודה מקצועית יכול להשתלב בתכניות של יזמות עסקית ובפרויקטים שונים של בנייה.

אלו הנושאים העיקריים של לימודי הנדסה אזרחית:

 תכנון, הקמה ותפעול מבנים ומערכות תכנון קונסטרוקציות, גיאוטכניקה, מכניקת הזורמים, חומרי בנייה ומכניקת קרקע, הידראוליקה, תורת המדידה, מתמטיקה, פיזיקה, כימיה, תכנות מחשבים, הנדסת חומרים, ניתוח מערכות

תנאי קבלה ומשך זמן הלימודים

ברוב המוסדות מוצבים תנאי קבלה גבוהים עבור לימודי הנדסה אזרחית. בשנים האחרונות חלה עלייה בביקוש עבור לימודים מן הסוג הזה, בעיקר באוניברסיטאות אך גם במכללות פרטיות. הלימודים נמשכים ארבע שנים והתואר הוא בהנדסה אזרחית. במקביל, ניתן ללמוד לתואר הנדסאי בניין ולקצר את תקופת הלימודים לשנתיים בלבד. במקרה כזה התואר הוא מוסמך למדעים בהנדסה אזרחית.

שכר הלימוד תלוי במשך זמן הלימודים, בסוג התעודה ובמוסד. שכר לימוד אוניברסיטאי כפוף לתקנים והגבלות, בעוד במכללות השונות עשויים להיווצר פערים של עשרות ומאות אחוזים. ההמלצה העיקרית היא לבדוק את תנאי הקבלה בכל מוסד לימודים באופן פרטני. יש לבדוק מהו ממוצע הבגרויות הנדרש, כמה יחידות לימוד צריך להציג במקצועות כגון מתמטיקה, אנגלית ופיזיקה ומהו ציון הפסיכומטרי המקנה אפשרות להתחיל בלימודים במסלול הרצוי. בדיקות אלו חוסכות את עוגמת הנפש ומבטיחות בחירה מהירה בלימודי הנדסה אזרחית מכל סוג.

 

שתף |