איכות מבצעים רכישה בטוחה SSL שביעות רצון לקוחות שירות לקוחות
רכוש עבודה פרסם עבודה

מימון לימודי תואר שני

דף הבית >> מאמרים >> מימון לימודי תואר שני

איך תממן את לימודי התואר השני

ההחלטה להירשם לתואר שני תקדם באופן משמעותי כל קריירה מקצועית, מכיוון שתואר שני מבטיח לבוגרים עליה ברמת השכר וקידום במקום העבודה. תואר שני מהווה התמקצעות בתחום האקדמי ולאחר סיום הלימודים בעלי תואר שני ככלל וכמו בלימודי תואר שני במשפטים יכולים להמשיך ולהשתלב באקדמיה במגוון משרות בכירות או להמשיך למסלול דוקטורט. לימודי תואר שני אורכים בדרך כלל כשנתיים ובמסלולי המנהלים ניתן למצוא גם מוסדות שמציעים תוכנית מזורזת באורך של שנה. יחד עם זאת, עדיין מדובר על לימודים אקדמיים המצריכים תשלום שכר לימוד גבוה. מכיוון שמרבית סטודנטית לתואר שני הם גם בעלי קריירה ומשפחה, הקושי שלהם בא לידי ביטוי בצורך לעמוד בתשלום שכר הלימוד. תוכניות הלוואה שונות המסופקות לסטודנטים לתואר שני על ידי הבנקים יאפשרו הקלה מסוימת, אך עדיין יידרש החזר חודשי של ההלוואה. ישנם מוסדות לימוד שגם מציעים תוכניות הלוואה משתלמות ונטולות ריבית, אך גם פתרון זה לא יפחית מתשלום שכר הלימוד. אז כיצד אם כן, אפשר לממן לימודי תואר שני?

מימון לימודי תואר שני על ידי שיעורי תרגול

תלמידי תואר שני יכולים להעביר שיעורי תרגול במסגרת המכללה או האוניברסיטה שבה הם לומדים לתואר שני. זה מתאים בעיקר לסטודנטים מצטיינים בעלי ציונים גבוהים במקצועות הסטטיסטיקה והכלכלה. לסטודנטים שעומדים בכל הדרישות ניתנת גם האפשרות לבדוק עבודות של סטודנטים לתואר ראשון או לשמש בתור עוזר מרצה בקורסים מסוימים. 

מימון על ידי מתן שיעורים פרטיים

הנרשמים ללימודי תואר  שני יכולים גם להציע שיעורים פרטיים במגוון נושאים לתיכוניסטים או לסטודנטים לתואר ראשון. שיעורים פרטיים מהווים הכנסה נוספת שניתן לצבור בעבודה בשעות שנוחות לסטודנט. הגובה המינימאלי של עלות השיעורים הפרטיים עומד היום על כ-100 ₪ לשעה, מה שיכול להבטיח הכנסה נוספת הדרושה למימון לימודי תואר שני.

מימון על ידי מלגת הצטיינות

את המימון הטוב ביותר עבור לימודי תואר שני ניתן להשיג על ידי הצטיינות. זה אומנם מצריך השקעה ניכרת בלימודים ועמידה בכל הדרישות, אך אין דבר המשתווה לחופש שתחושו מהצורך לשלם תשלומים למוסד הלימודי. מצטייני הדיקן מקבלים מלגות מלאות גם בתואר הראשון וגם בתואר השני, אך חשוב לדעת כי המימון יתחיל רק מהסמסטר השני על סמך הציונים שיושגו במהלך הסמסטר הראשון. 

מימון על ידי השתתפות בפרויקט חברתי

אפשרות נוספת והמומלצת ביותר מכל שאר אפשרויות המימון היא להשתתף בפרויקט חינוכי שמקנה מלגת שכר לימוד. במידה ותבחרו בשיטה הזו, מובטח לכם כי תוך כדי שאתם חוסכים כסף, גם תוכלו לתרום לקהילה והסיפוק יהיה רב, זה מובטח. בכל האוניברסיטאות והמכללות מוצעים לפחות כמה מסלולי התנדבות בפרויקטים חברתיים שונים שהדלתות אליהם פתוחות גם עבור הסטודנטים לתואר השני. במידה והתרומה לקהילה ותחושה של שליחות חשובים לכם, תוכלו לבחור באפיק מימון זה ובזמן המתאים הוא גם יזכה אתכם בנקודות זכות נוספות על כך שהייתם פעילים חברתית במהלך הלימודים. פעילויות מסוג זה נהוג היום לכלול בתוך קורות החיים וזה משפר את הסיכויים להתקבל למקומות העבודה שמחפשים עובדים שמסוגלים לספק גם ערך מוסף לתפקיד שלהם.

שתף |