איכות מבצעים רכישה בטוחה SSL שביעות רצון לקוחות שירות לקוחות
רכוש עבודה פרסם עבודה

מסלול הכשרה לתעודת הוראה במדעים

דף הבית >> מאמרים >> מסלול הכשרה לתעודת הוראה במדעים

תעודות ההוראה מעניקות הכשר לימוד המקצועות השונים בבתי הספר העל ייסודיים ומיועדות לבוגרי תואר אקדמי. מסלול ההכשרה מעניק כלים עיוניים ומעשיים הקשורים לתחום ההוראה ולתחומים במקצועות השונים במגמה להכשיר ללימוד בבתי הספר העל ייסודיים.

המסלול הוא במשך שנה עד שנתיים כאשר היקף הלימודים הוא 48 ש"ס לא כולל שיעורי השלמה.

מגוון המסלולים: פיזיקה, מדעי החיים, מתמטיקה, מדעי המחשב.

בעלי תואר שני בדיסציפלינה זכאים להיקף מצומצם יותר.

  • תואר שני או שלישי בדיסיפלינה:  32 ש"ס.
  • תואר שני בהוראת דיסיפלינה במסלול עם תזה: 24 ש"ס.
     

רוב המסלולים משלבים לימודים מעשיים (בבתי הספר ) לצד סיורים עם לימודיים עיוניים. ההתנסות המעשית בבתי הספר בד"כ מרוכזת ליום יומיים בשבוע.

להלן המסלולים: מדעי המחשב, פיסיקה, מתימטיקה ומדעי החיים.
 

מדוע ללמוד לתעודת הוראה במדעים?

הלימודים לתעודת הוראה במדעים מכשירים את המורה ומעודדים אותו לחקור, ליזום ולהטמיע חידושים פדגוגיים במקצועות הלימוד המדעיים, ואף תורמים לפיתוחו המקצועי.

סטודנטים אשר מוצאים עניין רב בתחומי המדעים ושואפים להקנות ערכים וכלים לדורות הבאים ימצאו עניין רב בלימודים לתעודה הוראה במדעים אשר משלבים כלים מתחום ההוראה ואף מעניקים מקצוע בעל משמעות.

 

לימודים מעשיים

הפאן המעשי מוסיף עניין רב והופך את הלימודים לאטרקטיביים יותר.

הלימודים המעשיים כוללים צפייה בשיעורים, הוראה בפועל והשתתפות בפעילויות נוספות תחת הנחייה ובהדרכת המאמן.
 

קבלת הרישיון ממשרד החינוך 

על פי הנחיית משרד החינוך על המסיים תעודת הוראה לעבור שנה סטאג בהצלחה אשר תהיה במתכונת של של שליש משכרה (לפחות) בשכר. בנוסף לכך על הסטודנט להשתתף בסדנה לימודית בהיקף של 56 שעות.
 

היכן לומדים?

לימודי השלמה לתעודת הוראה מוצעים כיום במכללות השונות לחינוך והוראה כגון מכללת אחווה, מכללת גורדון לחינוך, מכללת לוינסקי, מכללת סמינר הקיבוצים, המכללה האקדמית בית ברל, מכללת אורנים, מכללת דוד ילין ועוד.
 

אפשרויות תעסוקה

עם סיום הלימודים הבוגרים יכולים להשתלב במערכת החינוך בבתי ספר ייסודיים או על ייסודיים. עם זאת קיימת אפשרות להשתלב גם במסגרות פרטיות מגוונות שקיימות כיום בשלל תחומים.

האם כדאי לי להיות מורה?

תחום ההוראה בבתי הספר הממלכתיים היסודיים והעל ייסודיים וכן בבתי הספר הפרטיים הוא בבחינת ערך עליון ותמורה עצומה לחברה בה אנחנו חיים. רבים אף רואים זאת כשליחות, לא פחות. עם זאת רבים מעידים אף על תנאי העסקה נוחים ביותר (חגים, שבתות, חופשות בתשלום ועוד) שמשפיעים ביתר שאת על השיקולים של רבים אשר בוחרים ללכת ולעשות השלמה לתעודה בהוראה.

שתף |