איכות מבצעים רכישה בטוחה SSL שביעות רצון לקוחות שירות לקוחות
רכוש עבודה פרסם עבודה

עבודות אקדמיות בחינוך

דף הבית >> כתבות >> עבודות אקדמיות בחינוך

במסגרת לימודי חינוך והוראה יש להגיש עבודות אקדמיות, אנו יכולים לראות כי הכיוונים הרבים בתחום מאפשרים לחוקרים את התחום לכתוב סוגים רבים של עבודות. עבודות אלו נכתבות במסגרת התואר הראשון, השני, עבודות מחקר פרו סמינריונים או סמינריונים ואף לדוקטורט.

מי שלומד את התחום או מתעתד ללמוד אותו יודע שמדובר על תחום מגוון במיוחד ובו נושאי מחקר רבים. תלמידים אשר מבצעים מחקרים יכולים לעשות שימוש רב בידע שכבר נצבר על ידי תלמידים אחרים שהגישו עבודות אקדמיות בתחום החינוך, עבודות אלו ניתן למצוא באתרי האינטרנט השונים בתחום.

על אילו נושאים ניתן לכתוב עבודות אקדמיות בתחום החינוך וההוראה ?

עבודות אקדמיות בחינוך וההוראה יכולות לעסוק באספקטים רבים של תחום ההוראה וזאת משום שתחום זה נמצא כל העת בהתפתחות. עבודות מחקר ועבודות עיוניות בתחום יכולות לעסוק בנושאים כגון גישות שונות בחינוך והוראה, סוגים שונים של חינוך וכן הלאה.

בניגוד לעבודות אקדמיות מחקריות אחרות, כאן לא לוקחים מוסד לימודים ואז חוקרים אותו לעומק תוך מתן פתרונות למצבו, אלא חוקרים אספקטים של חינוך והוראה תוך נבירה בהיסטוריה של החינוך בארץ ובעולם, חיפוש אחר כישלונות של שיטות חינוך ולהבדיל סיפורי הצלחה של התחום וכדומה.

כיצד יש לכתוב עבודות אקדמיות בתחום החינוך וההוראה ?

כתיבת עבודות אקדמיות בתחום זה צריכה קודם כל להיעשות על פי כללי הכתיבה האקדמית. שנית, יש לקחת בחשבון שמדובר על תחום נרחב שכן שיטות ההוראה השונות הן רבות ולכן רצוי להתמקד בתחום אחד אשר מושך אתכם. ניתן למשל לכתוב עבודה אקדמית על הוראה בקבוצות הוראה מרחוק, הוראה בעידן האינטרנט והאפשרויות השונות און ליין, גישות היסטוריות של הוראה לאורך השנים שכבר חלפו מהעולם או גישות שהתפתחו עם השנים. כמובן שניתן להכניס גם נסיבות שונות לשינויים שחלו בהתאם להתפתחות התחום ושינויים חברתיים ואף טכנולוגיים שהביאו לשינוי בשיטות ההוראה (כגון האינטרנט).

רצוי לעשות שימוש חומר תיאורטי רב תוך מתן גישות פילוסופיות בחינוך אשר נוגעות לתחום ההוראה או שיש להן קשר ישיר לתחום ההוראה. אפשר מצד אחד לכתוב על ההשפעה של השינויים השונים בתחום על המורים והמחנכים עצמם ומאידך ניתן לכתוב על השפעת השינויים על התלמידים עצמם. אפשר לכתוב על מצב המורה אז והיום, על החינוך הפורמאלי והלא פורמאלי, על ניתוח השפעתה של האוכלוסייה המשתנה על המורה ועוד.

שתף |