איכות מבצעים רכישה בטוחה SSL שביעות רצון לקוחות שירות לקוחות
רכוש עבודה פרסם עבודה

עבודות אקדמיות בתקשורת

דף הבית >> כתבות >> עבודות אקדמיות בתקשורת

כמו בכל תחום לימודים אחר, גם בתחום התקשורת הסטודנטים נדרשים להגיש עבודות אקדמיות במהלך הלימודים ובתומם. עבודות אלו יתמקדו בעיקר בניתוח ובחקר הליכי העברת המידע והטכנולוגיות אשר מסייעות בהעברתו. מדובר על הצד האישי ובין אישי שקשור לאותם ההליכים וזאת כאשר מדובר בתחומים רבים כגון פסיכולוגיה, תרבות, חברה, סוציולוגיה ופוליטיקה. כמו כן, נעשה גם שימוש בכלים שונים להעברת המידע כגון סיקור עיתונאי, רדיו, אינטרנט וטלוויזיה, תוך בחינת עקרונות תקשורת שיווקית ותכנון הפרסום.

על מה כותבים עבודות אקדמיות בתקשורת ?

תקשורת היא אולי התחום המגוון ביותר עליו ניתן לכתוב עבודות, התקשורת היא כלי חברתי אשר מסייע לנו להשפיע על דעת הקהל, להשפיע האחד על השני, ליצור תשתיות של מציאות ומוסכמויות חברתיות אשר מנחות אותנו בעולם שמשתנה ללא הרף.

את העבודות האקדמיות בתחום ניתן לכתוב על מקרים שונים שקשורים לתקשורת בדרך ישירה או עקיפה ולהם השפעה כזו או אחרת על החברה. אנו יכולים לקחת לדוגמא עבודות אקדמיות בהן דובר על הניגוד שבין חופש הביטוי ובין זכות בציבור לדעת, התקשורת בעולם הערבי, בעולם החרדי, השפעת התקשורת על פרשות שונות כגון פרשת הנשיא קצב וכדומה.

בנוסף, ניתן לכתוב עבודות אקדמיות בתחום התקשורת על ההיסטוריה של התקשורת והתפתחותה לאורך השנים, ניתן להשוות את כלי התקשורת לאורך השנים ולהוסיף נתונים אלו כדי להוסיף צבע לעבודה ואף להכניס נושאים כגון הפייסבוק, האינטרנט וכמובן הטלפונים הסלולאריים.

כיצד יש לכתוב עבודות אקדמיות בתחום התקשורת ?

עבודות אקדמיות בתקשורת רצוי לכתוב תוך הסתמכות על מקורות ככל האפשר. ניתן להסתמך על מקורות ספרותיים כדי לבסס הנחת העובדות לאורך העבודה ולתת אסמכתא לטענות השונות אותם אתם מעלים במהלך העבודה.

כמובן שיש לכתוב את העבודה על פי כל הכללים המנחים של כתיבת עבודה אקדמית. יש לצטט במקומות הנכונים, יש לבחון לעומק את המקורות, לבסס את העובדות השונות ולבנות את העבודה כולה על פי סדר ביבליוגראפי נכון.

במבוא העבודה רצוי להציג בקצרה את נושא העבודה, לאחר מכן יש לכתוב את מטרת העבודה, לסקור את הרקע לעבודה, להציג את השאלות השונות אשר יעלו במחקר, בגוף המחקר עצמו יש לפרט בהרחבה על נושא המחקר, לבחון מאמרים ולהסתמך על חומר תיאורטי אותו מצאתם מתחומים דומים, לעשות שימוש במאגרי מידע הן בתחום האקדמי והן באינטרנט ובמאמרים השונים.

 

שתף |