איכות מבצעים רכישה בטוחה SSL שביעות רצון לקוחות שירות לקוחות
רכוש עבודה פרסם עבודה

עבודות אקדמיות ועיצוב פנים

דף הבית >> מאמרים >> עבודות אקדמיות ועיצוב פנים

לימודי עיצוב פנים מכינים את הסטודנט שבחר ללמוד ולהתמקצע בתחום לעסוק באופן מקצועי בתכנון ועיצוב החלל הפנימי של בתים גדולים, בנייני משרדים, מבנים וחללים גדולים. מעצב הפנים אחראי במקרים רבים גם על חלוקת החלל לפי חדרים כולל גם קביעת גודלם, מיקומם, צבעי הקיר, מיקומי הנישות, הריהוט והתאורה.

העלייה ברמת החיים בנוסף לקדמה טכנולוגית המזמנת אפשרויות וחומרים חדשים ואיכותיים לעבודה, הביאו לעלייה מרשימה בביקוש אחר מעצבי פנים. אנשים פרטיים כמו גם קבלני בניין מודעים כיום יותר לתפקידו החשוב של עיצוב החלל הפנימי על האווירה הכללית במקום. אסתטיות ויופי, כך מבינים כולם, אינם רק יפים לעין אלא מסייעים בתחומים רבים, כולל הגברת היעילות של עובדים במקום.

ניתן ללמוד לימודי עיצוב פנים במוסדות שונים להשכלה גבוהה ובמכללות, כמו גם באוניברסיטאות בכל רחבי הארץ. ניתן ללמוד ולהתמקצע בתחום הן במסגרת לימודי קורס בלבד והן במסגרת לימודים אקדמאים. עבודות אקדמיות שמכינים הסטודנטים במסגרת הלימודים מכינות אותם להמשך הקריירה בתחום

מה בין לימודי עיצוב פנים ברמה אקדמית למסגרות אחרות

ההבדלים העיקריים בין שני מסלולי הלימוד הם כדלקמן:

תנאי הקבלה: תנאי הקבלה לאוניברסיטאות הם מחמירים יותר ודומים לאלה הנהוגים בלימודי האדריכלות. תנאי הקבלה במסלולים אחרים הם לעיתים קרובות מקלים יותר.

מחירים: המחירים במוסדות שאינם אוניברסיטאות שונים מהמחירים במוסדות פרטיים.

החומר הלימודי: החומר הלימודי לקראת תואר אקדמי הוא מקיף יותר ומתקרב ברמתו לחומר הנהוג בלימודי האדריכלות.  גם עבודות אקדמיות המבוצעות במסגרת מסלולים אלה הן יסודיות וחייבות לעמוד באמות מידה מחמירות.

התעודה הניתנת בתום הלימודים: מוסדות אקדמיים מעניקים בתום הלימודים תואר אקדמי מוכר.

מה נכלל במסגרת הלימודים

לימודי עיצוב פנים כוללים מספר תחומים ומעשירים את הידע בנושאים מגוונים. אף שלכל מוסד תכנית לימודים ייחודית, יש גם מכנה משותף רחב בין כל המוסדות: פרק נרחב מוקדש לאמנות ולאומנות, להיסטוריה ואסתטיקה וגם ללימודים בסיסיים בהנדסה, וזאת גם במוסדות המכשירים את הבוגרים שלהם בנושא עיצוב הפנים בלבד ולא באדריכלות.

תכנית לימוד עיצוב פנים כוללת בדרך כלל מגוון נושאי לימוד וקורסים שעימם ניתן למנות: אדריכלות, תולדות האדריכלות, אדריכלות נוף, אדריכלות מודרנית, יסודות המחשב, פאנג שואי, יחסי אמנות ועיצוב, חומרים ושיטות, טכנולוגיית הבניין, עיצוב פנים, אמנות, תורת המבנה, עיצוב הבית, שרטוט ואדריכלות, תורת העיצוב, גרפיקה הנדסית, צילום, יסודות ההמחשה, עיצוב פנים ממוחשב, אסתטיקה, טיפוגרפיה, סגנונות וזרמים בעיצוב, מבנים, ארגונומיה, ציור ורישום ועוד. במהלך הלימודים חייב הסטודנט להיות נוכח בשיעורים ולהגיש עבודות אקדמיות בתחומים שונים על פי הדרישה.
בל נשכח שהיבט נוסף במסגרת הלימודית היא הכרויות אקדמאיים, שזהו דבר נפלא לעצמו ומהווה בונוס ללומדים... 

מה ניתן לעשות בתום הלימודים

לימודי עיצוב פנים מאפשרים לבוגרים להשתלב בשוק העבודה כמעצבי פנים עבור בתים פרטיים ומבנים ציבוריים כאחד. הם יכולים לעבוד כמעצבים עצמאיים או כחלק ממשרד אדריכלים  המשלב אדריכלות על כל סוגיה וגווניה. המפתח להצלחה טמון בהתעדכנות מתמדת בחידושים ובאופנה המתחלפת והאפשרות לתת מענה הולם לרצונות והצרכים של הלקוחות.


מעצב פנים, אדריכל ומה שביניהם

אך ורק בעל תואר באדריכלות נקרא "אדריכל פנים". על מנת לקבל תואר שכזה יש ללמוד לקראת תואר בתחום לימודי אדריכלות פנים. רבים מתבלבלים בין מעצב פנים לאדריכל. בשונה ממעצב פנים, עוסק האדריכל בעיקר בתכנון ובעיצוב הבניין עצמו ופחות בתכנון החלל הפנימי מבחינת העיצוב והשיק. 

שתף |