איכות מבצעים רכישה בטוחה SSL שביעות רצון לקוחות שירות לקוחות
רכוש עבודה פרסם עבודה

פסיכומטרי בדרך להשכלה גבוהה

דף הבית >> מאמרים >> פסיכומטרי בדרך להשכלה גבוהה

השכלה גבוהה דורשת מהסטודנט להציג תעודות גמר או ציונים כנדרש לחוג הלימודים, בין אלו נמצא את תעודת הבגרות ו/או הפסיכומטרי. אין כלל ספק כי בעידן הנוכחי השכלה גבוהה היא המפתח להשתלב במקומות עבודה ולהתקדם בהיררכיה הארגונית וזו כשלעצמה הסיבה בשלה רבים בוחרים להרשם למוסדות אוניברסיטאיים או למכללות מוכרות בישראל וברחבי העולם. עוד לפני שאתם ממהרים להירשם אל חוג ספציפי במוסד הנבחר, רצוי ונכון לבחון את דרישות הקבלה הספציפיות ולהיערך לכך בהתאם. רבים עושים את הטעות הנפוצה ונרשמים למסלול לימודים בהתאם לציונים בידיהם, וזאת במקום לבחון את הדרישות ולשפר את הציון כך שיעמוד בדרישות הקבלה לחוג הרצוי.

הפסיכומטרי כמדד קבלה

אחד הקריטריונים שיעידו וישפרו את אחוזי ההצלחה להתקבל למסלול לימודים זה או אחר הוא מבחן הפסיכומטרי. ציון פסיכומטרי גבוה, יאפשר לסטודנט העתידי לקבוע את מסלול הלימודים בהתאם להעדפותיו האישיות מבלי לקבל על עצמו פשרות ולהיפך. ציון הפסיכומטרי נע מהנמוך ביותר – 200 נקודות אל הגבוה ביותר 800 נקודות כשהממוצע נאמד על ציון 550. "הסוד" בהצלחת הבחינות טמון ביכולות הלמידה של הסטודנט ובשעות הפנויות שיש לו להשקיע בתרגול. אין דרך טובה יותר להצליח מאשר תרגול הלוך ושוב ושינון החומר הנדרש לבחינה. חשוב לציין כי אף על פי שדובר רבות על ביטול הבחינה הפסיכומטרית, נכון להיום לא נצפה באופק הביטול שישמח סטודנטים רבים. 

כיצד ללמוד לפסיכומטרי

השאלה שרבים נתקלים בה היא כיצד נכון ללמוד לבחינה הפסיכומטרית, האם יהיה זה נכון ללמוד באופן פרטי, או שמא יהיה זה חכם יותר להירשם אל קורסים מוסדרים? אם כך התשובה לשאלה זו תלויה רבות בסטודנט. יש את אלו בעלי יכולת למידה אוטודידקטית אזי הם יכולים להושיב עצמם וללמוד לאורך זמן מבלי מסגרת שתכוון אותם ואז ההשתלבות בקורס מוסדר אינה הכרחית אך מנגד יש את אלו שאינם יכולים לשמור על משמעת למידה מבלי להשתלב במסגרת מוסדרת ופה קורס הכנה לבחינה יכול להועיל באופן מהותי.

כך או אחרת, בין אם תבחרו ללמוד בקורס מוסדר ובין אם תבחרו ללמוד באופן עצמאי, ההשקעה שתידרש מכם תהייה זהה הן מבחינת זמן התרגול והן מבחינת ההשקעה.

לסיכום, משום שהבחינה הפסיכומטרית היא חלק בלתי נפרד מתהליך הקבלה להשכלה גבוהה על כל סטודנט עתידי להשקיע כדי לצלוח את הבחינה על הצד הטוב ביותר אחרת הסיכוי להשתלב בתחום המעניין אותו באופן אישי יהפוך להיות קלוש. 

שתף |