איכות מבצעים רכישה בטוחה SSL שביעות רצון לקוחות שירות לקוחות
רכוש עבודה פרסם עבודה

תחומי לימודים אטרקטיביים

דף הבית >> מאמרים >> תחומי לימודים אטרקטיביים

בשנים האחרונות ניתן לראות עלייה בכמות הנרשמים אל מוסדות האוניברסיטה, מכללות ומוסדות לימודיים נוספים. בהתאם, ניתן גם לראות מגמת עלייה בפתיחה של מסלולים בתחומים חדשים וזאת משום דרישה של רישיון והכשרה למקצועות אלו בשוק העבודה. מאמר זה יעסוק בשני תחומים שבעבר לא נלמדו בתוכניות לימוד מסודרות וכעת הם נחשבים כתחומים מאוד פופולאריים.

לימודי נדלן

נכון לשנת 2013 כל אחד יכול להירשם למסלולי לימודי נדלן במסגרות לימודיות שונות. ברוב המקומות מסלול זה מוגדר תחת לימודי תעודה או השלמה. בעבר, אנשים לא היו חייבים לקבל הכשרה מסודרת בתחום ולהציג רישיון על מנת לעסוק בו. אך משנת 1996 מדינת ישראל קבעה כי כל אדם אשר מעוניין לעסוק בתיווך נדלן או מעוניין לפתוח משרד תיווך של נדלן חייב ברישיון מסודר. בכדי לזכות ברישיון זה יש לעבור את מבחן אשר נכתב על ידי משרד המשפטים. חשוב לדעת כי לא חובה להירשם אל לימודי נדלן וניתן גם ללמוד את כל החומרים באופן עצמי ולאחר מכן להירשם ולגשת אל הבחינה אשר נערכת שלוש פעמים בשנה. משום שמדובר על כמות גדולה מאוד של חומר, רוב האנשים מעדיפים להירשם אל קורס המכין אותם לבחינה. הלימודים בדרך כלל נמשכים כשמונים שעות, בסיום הקורס מקבלים תעודה המעידה על גמר לימודי נדל"ן ולאחר קבלת הרישיון ניתן להשתלב במשרדי תיווך של נדל"ן וכן בחברות שונות אשר עוסקות במישרין או בעקיפין בתחום זה.

לימודי נדלן לקהלי יעד שונים

תחום הנדל"ן תפס תאוצה בעשור האחרון ורבים מעוניינים לעסוק בו. זוהי הסיבה לכמות הגדולה של הנרשמים אל בחינת משרד המשפטים. נכון להיום סוכן או מתוך נדלן מוצלח נמצא לרוב בקשרי שיתוף פעולה עם חברות גדולות במשק הישראלי, משקיעים מחו"ל, חברות ביטוח ועוד. טרם ההרשמה אל לימודים אלו חשוב לקחת בחשבון כי ישנם קורסים המותאמים למתווכים מורשים אשר עברו את הבחינה ומעוניינים להרחיב את ידיעותיהם ויש קורסים שעיקרם הוא הכנה למבחן של רשם המתווכים. חלק מהקורסים המוצעים במסגרת תחום זה מתמקדים בתמ"א 38, פינוי בינוי ויזמות ואילו אחרים בהכנה אל מבחן רשם המתווכים.

לימודי טיפול באמצעות בעלי חיים

תחום לימודי נוסף אשר הפך לפופולארי במיוחד הוא לימוד טיפול באמצעות בעלי חיים. בעבר, אנשים רבים אשר אהבו וגידלו בעלי חיים למדו מקצועות טיפוליים שונים ונעזרו בבעלי חיים על מנת ליישם את מה שהם למדו ולעזור לילדים ולקבוצות שונות של אנשים. בעשור האחרון  תחום זה הוכיח את עצמו ונוצרו תוכניות לימודים מסודרות במכללות, סמינרים למקצועות ההוראה והחינוך המיוחד ואוניברסיטאות. נכון להיום כל מי שרוצה להיות מטפל באמצעות בעלי חיים צריך להירשם אל תוכנית לימודים של לימוד טיפול באמצעות בעלי חיים. שם הוא יזכה להכשרה מקיפה בתחום ויוכל לעסוק בו לאחר לימודיו ומעבר מוצלח של הבחינות. לאחר הלימודים ניתן להשתלב במסגרות של בתי ספר, מוסדות שונים של החינוך המיוחד, בתי חולים ועוד.

לימודים NLP

היום לימודי רפואה, אחות, פסיכולוגים ומאמנים אישיים הם מקצועות מאוד פופולאריים. עבור מי שעוסק במקצועות אלה יש את קורס NLP אשר נותן כלים נוספים ושיטות נוספות לטיפול. NLP היא שיטה לטיפול במגוון מצבים נפשיים וגופניים אשר מסייעת למטופל להתמודד עם פחדים וחרדות, מצבים רפואיים קשים ופיתוח תקשורות טובה יותר. קיימים קורסים מורחבים להכשרת מטפלים, משך הקורס המורחב יכול להיות בין מספר חודשים למספר שנים תלוי בדרגת ההכשרה. ניתן לחפש לימודים של NLP באינטרנט ומומלץ לבדוק ביקורות והמלצות לפני שנרשמים לקורס וכמובן לבדוק מחיר.

שתף |