איכות מבצעים רכישה בטוחה SSL שביעות רצון לקוחות שירות לקוחות
רכוש עבודה פרסם עבודה

החשיבות של תכנון לוח זמנים בכתיבת עבודה סמינריונית

דף הבית >> מאמרים >> החשיבות של תכנון לוח זמנים בכתיבת עבודה סמינריונית

החשיבות של תכנון לוח זמנים בכתיבת עבודה סמינריונית

מזל טוב! הגעתם לסוף התואר. אנחנו בטוחים שזה היה מסע ארוך ומאתגר. אך בין אם הוא לקח לכם 3 שנים ובין אם יותר, הגעתם לשלב המאתגר מכולם – כתיבת עבודה סמינריונית. בתהליך זה תדרשו, אולי בפעם הראשונה, לכישורים מסוג חדש: חיפוש מקורות ביבליוגרפיה, כתיבת לפי כללים אקדמיים, מחקר עומק ועוד.

כדי להצליח בכל אלו יש חשיבות רבה לעמידה בלוחות זמנים ותחנות ביניים שתקבעו לעצמכם. אז קבלו אותם – כללי הזהב לכתיבת עבודה סמינריונית מבלי להיכנס ללחץ של זמן.

כתיבת עבודה סמינריונית לוקחת יותר זמן ממה שנדמה לכם

אם יש לכם תאריך יעד, התחילו באיסוף החומרים ברגע שאתם יודעים אותו והתקדמו במידת האפשר בכתיבה. גם אם התאריך רחוק, לא כדאי להתעכב, משום שבאמצע ייתכן ותתקלו באירועים שונים שיעכבו אתכם כגון חגים, מחלות, חופשה משפחתית, תקלות טכניות ועוד. עוד נושא שיש להביא בחשבון הוא עבודה סמינריונית שהמנחה בודק אותה מספר פעמים תוך כדי כתיבה, מתקן ומוסיף הערות. מכיוון שכל חבריכם לכיתה מגישים את העבודות לתיקון בו זמנית, לעיתים יש עיכוב עד שמקבלים אותן בחזרה ולכן עדיף לעמוד בטווח הקרוב של תאריך היעד ולהימנע מלגרור את כל שלבי העבודה עד לרגע האחרון.

קבעו לעצמכם מטרות קטנות במהלך הדרך

בין אם אתם מגישים את העבודה לתיקון המרצה ובין אם לא, כדאי לקבוע לעצמכם תחנות ביניים שיסייעו לכם לעשות סדר בדברים ולא "למרוח" את תהליך הכתיבה. מכיוון שעבודה סמינריונית מחולקת לפרקים, אתם יכולים למשל לקבוע לעצמכם תאריך לסיום כל פרק: מבוא, סקירת ספרות, ניתוח סטטיסטי וכדומה. אם אתם צריכים תמריץ חיצוני כדי לסיים, אל תהססו לקבוע כזה. תמריץ יכול להיות קניה של בגד חדש, יציאה עם חברים, אכילה של ממתק מיוחד וכל דבר שיהווה תגמול הולם על העבודה הקשה ויספק מוטיבציה כדי להמשיך.

עבודה סמינריונית כדאי לכתוב בסביבה שקטה

על-מנת שתוכלו לעמוד בלוחות הזמנים, אתם צריכים תנאים הולמים לכתיבה. הכוונה לפינת עבודה שקטה עם שולחן רחב וכסא נוח, מקום לספרים, כלי כתיבה ומחשב וכל מה שיכול לעזור לכם להתרכז: שתיה קרה או חמה, ממתקים, מיזוג אוויר וכדומה. אם אתם מתגוררים עם הורים או שותפים ואתם מוצאים כי הנוחות שלהם פוגמת לכם בריכוז, מצאו ספריה עירונית או כל חלל עבודה אחר שיאפשר לכם לכתוב בניחותא. בדרך זו, תסיימו את העבודה בזמן והתואר, כבר ממש בדרך אליכם.

שתף |