איכות מבצעים רכישה בטוחה SSL שביעות רצון לקוחות שירות לקוחות
רכוש עבודה פרסם עבודה

הכנה לקורס פסיכומטרי

דף הבית >> מאמרים >> הכנה לקורס פסיכומטרי

איך להתכונן לקורס פסיכומטרי

הציון שלכם במבחן הפסיכומטרי הוא אחד המשתנים המשמעותיים שיקבעו לאיזו פקולטה תוכלו להתקבל, אם תוכלו ללמוד באוניברסיטה (בשכר לימוד אוניברסיטאי) או שתוכלו לבחור רק בלימודים במכללה (בשכר לימוד גבוה פי עד ארבעה), ובסופו של דבר גם איזו קריירה תהיה לכם בעתיד. למרות שעל פי החוק במדינת ישראל, אין הגבלה על כמות הפעמים בהם תוכלו להיבחן בבחינה הפסיכומטרית (ההגבלה היחידה היא בהשתתפות בבחינה בשני מועדים סמוכים) - תנו לנו לספר לכם שהבחינה הפסיכומטרית, המכילה שמונה פרקים בנושאים מילולי, כמותי, ואנגלית, עם סך של 175 שאלות שעליכם לפתור בתוך 190 דקות - היא לא משהו שתיהנו לעשות שוב ושוב.  מוטב, שתתכוננו פעם אחת לבחינה "כמו שצריך", ותעברו את הבחינה בציון מספק למטרותיכם כבר בפעם הראשונה. איך עושים את זה? כמה מהטיפים הכי חשובים - לפניכם.

איך נרשמים לפסיכומטרי, ומה מותר להביא?

נתחיל עם הפרטים הטכניים. אתר המרכז הארצי לבחינות ולהערכה מפרסם באופן רציף מועדי פסיכומטרי אליהם תוכלו להירשם. ההרשמה נעשית באופן עצמאי, ועליכם לבחור מועד ולהסדיר את ההרשמה עד לתאריך האחרון להרשמה המופיע באותה טבלת המועדים של האתר. בכל מועד תגלו אזורי בחינה אחרים ושפות בחינה אחרות (אנגלית, עברית, רוסית). בנוסף, בחלק מהמועדים מתקיימות בחינות הכוללות הקלות בפסיכומטרי עבור בעלי ליקויי למידה או קשיי קשב וריכוז שהם מאובחנים ומצוידים באישורים הנדרשים.

לבחינה הפסיכומטרית יש להביא: את הזימון, תעודת זהות, שני עפרונות HB, מחק ומחדד. ניתן גם להביא בקבוק מים, ואטמי אוזניים אם אתם מרגישים שתצטרכו כאלה. מומלץ להתכונן לנינוחות מרבית מבחינת מה שתבחרו ללבוש, ואם אתם מאלה שרגישים לקור - לקחת בחשבון שמיזוג האוויר עשוי לגרום לכם אי נוחות, להביא איתכם עוד משהו חמים ללבוש למקרה כזה. השימוש במחשבון בפסיכומטרי הוא אסור (אלא אם יש לכם אישור מיוחד להתאמה כזו), ואין להכניס לכיתת הלימוד טלפונים ניידים, שעוני מחשב, נגנים, מחשבים, וכדומה. אחד הדברים שהכי חשוב להביא איתכם לבחינה, הוא את שלוות הנפש שלכם...

איך לומדים לבחינה הפסיכומטרית

הלימוד לבחינה הפסיכומטרית חייב להיעשות בהדרגה ועל פני תקופה ארוכה (ולא יומיים קודם). תרגול רב ולימוד טכניקות להתמודד עם סוגים שונים של שאלות, יסייעו לכם למצות את הפוטנציאל שלכם ולהשיג את הציון הגבוה ביותר שתוכלו בבחינה. עניין חשוב הוא העשרה של אוצר המילים שלכם באנגלית, לכן חשוב להיחשף לשפה האנגלית, לראות סרטים ללא קריאת התרגום, ואפילו לקרוא ספרים באנגלית.

חייבים קורס פסיכומטרי?

אין שום הכרח להתכונן לבחינה הפסיכומטרית באמצעות קורס פסיכומטרי. אולם, מבדקים רבים  ושונים מצאו כי הציון הממוצע של תלמידי קורס הכנה לבחינה הפסיכומטרית הם גבוהים מאלה של תלמידים שלא עברו קורס פסיכומטרי, כמו הקורס של מרכז זינוק, כהכנה לבחינה. הניסיון, הצוות המקצועי, ה"טיפים" והטכניקות, עשויים להיות בדיוק אלה שיעשו את ההבדל, בין ציון ממוצע לציון טוב, שיאפשר לכם להירשם בדיוק לפקולטה שרציתם במוסד האקדמי אליו אתם שואפים. בהצלחה!

שתף |