איכות מבצעים רכישה בטוחה SSL שביעות רצון לקוחות שירות לקוחות
רכוש עבודה פרסם עבודה

הפקת פנקסי צקים בעיצוב אישי

דף הבית >> מאמרים >> הפקת פנקסי צקים בעיצוב אישי

התועלות של הפקת צקים לחברות ולעסקים בעיצוב אישי  הופכת פופולארית יותר ויותר, ולא נעלמה מעיניהם של: עצמאים קטנים ופרילנסרים, עוסקים מורשים, חנויות ומפעלים, חברות, עמותות וכל מיני סוגים של גופים נוספים. לכן כל מי שאחראי על הנושא של קידום תדמית העסק כדאי שייתן ללבו לבחון את הנושא.

בין היתרונות המרכזיים ניתן למנות גם את

א. מיתוג – צקים, למרות שהם משמשים בעיקר כאמצעי תשלום, יכולים להיות חלק ממערך מיתוג שלם. צקים מעוצבים מקרינים יוקרה ורצינות שיכולים להיות חיוניים מאוד לעסקים מסוימים ולהועיל גם לאחרים.

ב. פרסום – שם העסק והלוגו שלו, כאשר הם מתנוססים בצורה ייחודית ומושכת את העין, מהווים אמצעי פרסומי ודרך להזכיר לספקים וללקוחות פוטנציאליים את קיומה של החברה.

ג. זכירה – זוהי דרך מצוינת לעודד זכירה של העסק ותחום פעילותו.

ד. יש לציין שכאשר מדובר על הזמנה של פנקסי שיקים בכמות רבה, מדובר על עלות שיכולה להיות נמוכה מזו של הדפסה במערכת הבנקאית, של צקים רגילים ולא ממותגים. 

סוגי הצקים הנפוצים

השימוש בצ’קים או בשטרות חוב כלשהם המזכירים צקים החל אי שם עוד בימי האימפריה הרומית ומאז ועד היום צ’קים תופסים חלק חשוב בחיי כל עסק או חברה. המחאות אלה מחליפות את הצורך להשתמש בשטרות של מזומן והשימוש בהם מוסדר בחוק הישראלי. הדפסה של צ’קים בימינו הינה פעולה של מלאכת מחשבת שכן על הצ’קים לעמוד בכל הקריטריונים שקבעו המדינה ובנק ישראל ולהיות מאובטחים וייחודיים.

צקים רגילים בשימוש פרטי

האדם הפרטי אשר שומע את המונח צק -חושב אוטומטית על  הפנקס שקיבל מהבנק שלו -לשימוש הפרטי (פנקס של המחאות רגילות, אשר אינן מוגבלות ומשמשות אותו לרכישות מזדמנות וכעירבון במקרה הצורך. על צקים רגילים ניתן לכתוב הגבלות מסוימות בכתב יד אך בעלי עסקים, האוכלוסייה המשתמשת בצקים על בסיס קבוע, נמנעים מכך על מנת להימנע מזיופים שונים ואי-סדרים. חשוב לדעת ניכיון צקים היא הלוואה לכל דבר ועיניין. יש לזכור שאחת הסיבות המרכזיות לכך שלרוב עושים בצקים רגילים זה פשוט חוסר מודעות לצקים מיוחדים, לכן זה לא יהיה חכם לפסול על הסף את הצקים המעוצבים.

סוגי הצקים השונים

צקים רגילים – ללא הגבלות לשימוש מזדמן

צקים למוטב בלבד – יכולים להיפדות במזומן בבנק אך אינם ניתנים להעברה

צקים עם “קרוס” – יכולים להיות מופקדים אך אינם יכולים להימשך במזומן במקום

צקים למוטב בלבד + קרוס – רק מוטב מסוים יכול להפקידם אך לא למשכם במזומן בעת ההפקדה

צקים מוגבלים – כוללים הגבלה על מקסימום הסכום שניתן לרשום על גבם

צקים והמחאות לביטחון – משמשות ברוב המקרים בערובה לעמידה בהתחייבויות, לרוב במקרים בהם יש צורך בחוזה כלשהו

שתף |