איכות מבצעים רכישה בטוחה SSL שביעות רצון לקוחות שירות לקוחות
רכוש עבודה פרסם עבודה

לימודי דיפלומטיה חשוב לדעת לפני שנרשמים

דף הבית >> מאמרים >> לימודי דיפלומטיה חשוב לדעת לפני שנרשמים

עולם מדיניות החוץ מרתק אתכם? אתם רואים את עצמכם עוסקים בדיפלומטיה בעתיד? אם כן, לימודי דיפלומטיה בדגש על מדיניות חוץ, המוצעים כיום על ידי האוניברסיטאות והמכללות השונות בארץ הם הפתרון הנכון ביותר עבורכם. מה מציעים לימודים אלה? למי הם מתאימים ומה חשוב לדעת עליהם לפני שנרשמים? התשובה, לפניכם.

מהם לימודי דיפלומטיה

לימודי דיפלומטיה, המתייחסים בין היתר לנושאים של מדיניות חוץ, מתמקדים במדינות וגפים שונים וביחסים בינלאומיים. במסגרת לימודים אלה לומדים את אמנות המשא ומתן, את הדרכים לפתור סכסוכים בין מדינות וגם נחשפים לנושאי מדיניות חוץ שיכולים להיות מורכבים במיוחד. מכיוון שישנם כיום דיפלומטים לכל מדינה כמעט, המייצגים אותה, יכולים לימודי דיפלומטיה אלה לחשוף את הסטודנטים הלוקחים בכך חלק אל העולם המעניין והמאתגר הזה, המסייע ביישוב סכסוכים בדרכי שלום ובהפגת מתחים, הנוצרים לעיתים בין מדינות ומסיבות שונות.

כחלק מתכנית הלימודים משתתפים הסטודנטים בקורסים עיוניים שונים, העוסקים בנושאי מדיניות חוץ, ממשל ומדינה, יחסים בינלאומיים ועוד ועוד. בנוסף, משתתפים הסטודנטים גם בסדנאות העשרה למיניהן, בסיורים וגם במפגשים עם אנשי מקצוע, העוזרים להם להבין את מורכבותו של התחום. לימודי דיפלומטיה עם דגש על מדיניות חוץ הם לימודים לתואר ראשון בדרך כלל והם נמשכים בין שלוש לארבע שנים. בסיום הלימודים מקבלים הסטודנטים תעודת תואר ראשון בוגר לימודי דיפלומטיה B.A. 

כיצד מתקבלים ללימודים

תנאי הקבלה ללימודים אלה משתנים בין מוסד למוסד ונקבעים בהתאם לפרמטרים שונים. באופן כללי, לימודי דיפלומטיה בדגש על מדיניות חוץ מצריכים תעודת בגרות מלאה, ציון בבחינה הפסיכומטרית וכן ידיעת השפה האנגלית ברמה גבוהה. במרבית מוסדות הלימוד, המציעים את מסלול הלימודים הזה, אפשר לשלב תחומים נוספים הקשורים באופן ישיר או עקיף לתחום הדיפלומטיה כדי לקבל ידע נרחב יותר והבנה מלאה של התחום. מי שרוצה, יכול להמשיך ללימודים לקראת תואר שני.

רגע לפני ההרשמה

לפני שבוחרים את המוסד הלימודי, חשוב לבחון היטב את תכנית הלימודים ואת הקורסים המוצעים במסגרתה. מי שרוצה לבחור באפשרות של לימודי דיפלומטיה וגם מדיניות חוץ חשוב שיקבל את כל הכלים הנדרשים בתחום, כלים שיעזרו לו להשתלב בתום הלימודים בתחום ולעסוק בו בצורה מקצועית. כדאי לבדוק מי הם המורים המלמדים, כיצד מתנהלים השיעורים וגם מהי האווירה שבמקום. מומלץ להגיע אל המכללה או אל האוניברסיטה ולחוש את האווירה שבה, כדאי להתייעץ עם בוגרי המסלול וגם לפגוש נציג מהמקום לפגישת ייעוץ ראשונית שתוכל לעזור בקבלת ההחלטה. 


שתף |