איכות מבצעים רכישה בטוחה SSL שביעות רצון לקוחות שירות לקוחות
רכוש עבודה פרסם עבודה

לימודי עריכת דין

דף הבית >> מאמרים >> לימודי עריכת דין

לימודי עריכת דין היו מאז ומעולם אחד מן המקצועות המבוקשים ביותר ללימודים בארץ. האימא היהודייה אשר רוצה כי בנה או ביתה יהיו עורכי דין, זו אינה בדיחה כלל וכלל. לימוד עריכת דין מתחיל בלימודי משפטים כאשר כיום ישנן מכללות רבות אשר מציעות מסלול לימודים זה במסגרת תוכנית הלימודים שלהם הלכה למעשה. הדבר מאפשר לאנשים רבים ללמוד את התחום ולגשת אל מבחני הלשכה של עורכי הדין על מנת לקבל את הרשיון לעסוק בעריכת דין.

מה כוללים לימודי עריכת דין בפועל?

לימודי עריכת דין, או משפטים מקנים ידע תיאורטי ומעשי במשפט הישראלי בנושאי חקיקה ופסיקה כאלה ואחרים, וכמו כן השכלה משפטית רחבה ומעמיקה בעקרונות המשפט, עולם המושגים של המשפט ואת התהליכים המעצבים את המשפט בארץ. בנוסף לכך, מקבלים התלמידים גם רקע בשיטות משפט נוספות בצורה השוואתית. בסיס ידע נרחב זה מאפשר ללומדים לעסוק במגוון רחב של תחומים כמו מחקר אקדמי, עריכת דין והתמחות בתחומים כמו משפט תעבורתי, משפט פלילי, משפט אזרחי וכיוצא באלה. גם עורך דין לענייני תעבורה מחוייב בהכשרה מלאה של עורך דין ועמידה במבחני הלשכה.ל

תנאי הקבלה ללימודי עריכת דין

בגלל הביקוש הרב שיש ללימודים אלה, רף הקבלה לפקולטות למשפטים, גם באוניברסיטאות וגם במכללות הוא מאד גבוה ונדרשים ציוני בגרות ופסיכומטרי גבוהים באופן מיוחד, כאשר במכללות תנאי הקבלה מעט נוחים יותר מאשר אלה אשר באוניברסיטאות הגדולות ברחבי הארץ.

כיצד הופכים לעורכי דין מן השורה?

בתום לימודי עריכת דין על הבוגר לעבור תקופה של סטאז' (התמחות) של לפחות שנה אחת במשרד העוסק בעריכת דין לפני שהוא ניגש לבחינות הסופיות מטעם המדינה. הכלל הוא שככל שהציונים במוסד האקדמי שלכם גבוהים יותר תתקבלו להתמחות במשרד יוקרתי יותר. לאחר תקופת התמחות על הסטודנט לגשת למבחני לשכת עורכי הדין על מנת לקבל את הרישיון לעסוק בעריכת דין. מדובר על אחד מן המקצועות הבולטים ביותר בארץ, ומדי שנה יש יותר ויותר בוגרים אשר מסיימים לימודי משפטיים והופכים לעורכי דין מן המניין בתחומים שונים.

שתף |