איכות מבצעים רכישה בטוחה SSL שביעות רצון לקוחות שירות לקוחות
רכוש עבודה פרסם עבודה

לימודי תואר ראשון באוניברסיטה הפתוחה

דף הבית >> מאמרים >> לימודי תואר ראשון באוניברסיטה הפתוחה

לימודי תואר ראשון באוניברסיטה הפתוחה

לימודי תואר ראשון נחשבים לבסיס אשר בעקבותיו הסטודנטים מפתחים את הקריירה שלהם. סטודנטים אשר מעוניינים ללמוד לתואר ראשון ולא עברו את מבחן הפסיכומטרי בציון גבוה, יכולים להתקבל לשירותי האוניברסיטה הפתוחה אשר מציעה מגוון מסלולים של לימודי תואר ראשון במגוון רחב של נושאים החל מפסיכולוגיה ועד תקשורת. 

 

לימודים באוניברסיטה הפתוחה מאפשרים לקהל רחב ללמוד מבלי לעבור שלל מבחני כניסה. בניגוד לאוניברסיטאות אחרות, האוניברסיטה הפתוחה מקבלת לשורותיה גם אנשים שחצו את גיל העשרים ומעוניינים ללמוד לתואר ראשון. לפני ההרשמה, חשוב להבין כי מדובר בלימודים המתאימים לבעלי משמעת עצמית רבה- כאלה שלא ממש מחוייבים לשבת בכיתה ולהקשיב למרצה אלא יכולים ללמוד את החומר גם לבד בבית. בניגוד לאוניברסיטאות אחרות, כאן לא ממש מבזבזים את הזמן בישיבה על הדשא אלא בניסיון לפתור את התרגילים. אין ספק כי מדובר בשיטת לימוד שאינה מתאימה לכל אחד, אך הנרשמים לאוניברסיטה הפתוחה יגלו כי מדובר בשיטת הלימוד המאתגרת אותם לקראת לימודים בהמשך הדרך.
 יחד עם זאת, חשוב לציין כי בשל כך התכנים הנלמדים הינם ברמה גבוהה מאד ולעיתים הלימודים לתואר ראשון נמשכים זמן רב מהמקובל. היות ומדובר על לימודים ברמה גבוהה, צוות המרצים באוניברסיטה הפתוחה הינם בעלי ניסיון רב בכל הקשור למתן הרצאה בפני קהל סטודנטים. מדובר במרצים מהשורה הראשונה אשר בעלי ניסיון רב בתחום ההוראה.

לימודים באוניברסיטה הפתוחה מאפשרים לקהל רחב ללמוד מבלי לעבור שלל מבחני כניסה. בניגוד לאוניברסיטאות אחרות, האוניברסיטה הפתוחה מקבלת לשורותיה גם אנשים שחצו את גיל העשרים ומעוניינים ללמוד לתואר ראשון. לפני ההרשמה, חשוב להבין כי מדובר בלימודים המתאימים לבעלי משמעת עצמית רבה- כאלה שלא ממש מחוייבים לשבת בכיתה ולהקשיב למרצה אלא יכולים ללמוד את החומר גם לבד בבית. בניגוד לאוניברסיטאות אחרות, כאן לא ממש מבזבזים את הזמן בישיבה על הדשא אלא בניסיון לפתור את התרגילים. אין ספק כי מדובר בשיטת לימוד שאינה מתאימה לכל אחד, אך הנרשמים לאוניברסיטה הפתוחה יגלו כי מדובר בשיטת הלימוד המאתגרת אותם לקראת לימודים בהמשך הדרך. יחד עם זאת, חשוב לציין כי בשל כך התכנים הנלמדים הינם ברמה גבוהה מאד ולעיתים הלימודים לתואר ראשון נמשכים זמן רב מהמקובל. היות ומדובר על לימודים ברמה גבוהה, צוות המרצים באוניברסיטה הפתוחה הינם בעלי ניסיון רב בכל הקשור למתן הרצאה בפני קהל סטודנטים. מדובר במרצים מהשורה הראשונה אשר בעלי ניסיון רב בתחום ההוראה.

 

 האם לימודי תואר ראשון מאפשרים להתקבל ללימודים באוניברסיטאות אחרות


 האם לימודי תואר ראשון מאפשרים להתקבל ללימודים באוניברסיטאות אחרות

 אחת השאלות שמטרידות את הסטודנטים הנרשמים לקראת לימודי תואר ראשון היא האם מדובר בתואר מוכר. התשובה היא, כן. התואר מוכר מטעם המועצה להשכלה גבוהה בדומה לשאר התארים מאוניברסיטאות אחרות.  כמו כן, התואר מאפשר להמשיך ללימודי תואר שני באוניברסיטה אחרת, זאת בהתאם לדרישה של האוניברסיטה במסגרתה מעוניינים להמשיך ללימודי תואר שני. 

 

כיצד אדע איזה תחום לימודים לבחור

מתלבטים איזה תחום לימודים לבחור? כפי שהוזכר קודם לכן, האוניברסיטה הפתוחה מציעה שלל תחומים במסגרת לימודי תואר ראשון. בין אם חשבתם על לימודי סוציולוגיה או לימודי תקשורת, כדאי להגיע לשיחת ייעוץ. 

 

האוניברסיטה הפתוחה מעמידה לשירותי הסטודנטים יועצים רבים אשר יש ביכולתם את הידע והניסיון לסייע לציבור הסטודנטים אודות תוכניות לימודים. לעיתים סטודנטים משוכנעים כי  מתאים להם ללמוד לימודי תקשורת בעוד היועצים מביאים את הזווית הייחודית שלהם. מכאן, כדאי לפני שמחליטים על מסלול לימודים להגיע לייעוץ. 

לימודים ברחבי הארץ

 

אמנם בשנים האחרונות האוניברסיטה הפתוחה קבעה את משכנה ברעננה, אך לצד המקום הרשמי ניתן להירשם ללימודים במגוון מקומות ברחבי הארץ החל מתל אביב ועד לירושלים. לא משנה היכן אתם מתגוררים, אתם לא חייבים להגיע למקום הרשמי של האוניברסיטה הפתוחה ברעננה אלא לבחור את המקום המתאים לכם.

 

שתף |