איכות מבצעים רכישה בטוחה SSL שביעות רצון לקוחות שירות לקוחות
רכוש עבודה פרסם עבודה

מכינה ללימודי תואר באומנות

דף הבית >> מאמרים >> מכינה ללימודי תואר באומנות


לימודי האומנות הם הזדמנות לביטוי עצמי וגם ליצירתיות רבה. בין אם אלה לימודי תואר ראשון באמנות או לימודי תעודה כמו קורס צילום, כל אחת מהאפשרויות חושפת את המשתתפים בהן אל התחום באופן נרחב מאד ומציעה להם לא מעט כלים שיוכלו לעזור להם בהמשך. מכינה ללימודי תואר באומנות היא דרך נפלאה לרכוש מיומנויות חשובות, שתוכלנה לעזור במהלך הלימודים, ובמיוחד כשמדובר במסלול של לימודי תואר ראשון, מסלול של ארבע שנות לימוד, מסלול מקיף ומקצועי מאד. למה מומלץ לגשת למכינה לפני לימודי תואר ובכלל – מה מציעה מכינה שכזו? על כך ועוד, במאמר הבא.

מה מציעה המכינה

כמו כל קורס הקשור בתחום האומנות, לרבות קורס צילום, כך גם המכינה ללימודי אומנות לתואר ראשון היא הזדמנות לרכוש מיומנויות חשובות הנדרשות בתחום. הלימודים במכינה זו חושפים את המשתתפים בה אל עולם האומנות, אל הדרישות שבו ואל הכלים השונים שהוא כולל. במהלכה מכינים התלמידים תיק עבודות, בעזרתו יוכלו להתקבל ללימודים גבוהים. תיק העבודות שאותו הם מכינים מבטא את יכולותיהם השונות, את מידת היצירתיות שלהם, את מידת החדשנות והמקוריות שלהם. תיק העבודות גם הינו מקום לביטוי הידע שצברו במהלך המכינה, ידע שקשור בתחום האומנות כולו. במהלך המכינה משתתפים התלמידים בקורסים מעשיים וגם בקורסים עיוניים. הם לומדים על טכניקות אומנות שונות, כמו פיסול, ציור וגם רישום ונחשפים לאמנים מוכרים.

מדוע כדאי לבחור במסלול של מכינה

לא בכדי בוחרים רבים להירשם ללימודי המכינה לפני ההרשמה ללימודי התואר. אחת הסיבות היא האפשרות לשפר את סיכויי הקבלה אל מסלול לימודי התואר, ובעיקר כשמדובר במסלול מבוקש מאד. בעזרת תיק העבודות שאותו מכינים במהלך המכינה ובעזרת הכלים הרבים שרוכשים, מצליחים בוגרי המכינה להתקבל למסלולי לימודי האומנות השונים ולהגשים חלום. המכינה מאפשרת להם להשתלב במסלולי לימודי התואר באומנות ובהמשך לעסוק בתחום באופן מקצועי. סיבה נוספת מדוע כדאי לבחור במכינה ללימודי תואר באומנות היא החשיפה אל התחום באופן מעמיק יותר. גם מי שאוהב אומנות ועוסק בו באופן חובבני, סביר שלא מכיר את התחום באופן נרחב יותר, ייתכן אף שלא התנסה בסגנונות שונים של אומנות ואולי גם לא שמע על אמנים מפורסמים. השתתפות במכינה חושפת את התלמידים אל עולם האומנות ומאפשרת להם בבוא היום, במהלך לימודי התואר, "לשחות" בחומר הלימוד ולהכיר אותו יותר. ההכרות עם העולם הזה מקלה על לימודי התואר ועוזרת להתמודד עם האתגרים השונים שצצים לאורך הדרך.

אין ספק שלימודי מכינה הם פתרון לכל מי שרוצה להתמקצע ולהשתלב בלימודי תואר באומנות. את לימודי המכינה מעבירים מרצים מקצועיים, המגיעים ממוסדות מוכרים ומובילים בארץ. הם מאפשרים למשתתפים בה להביע את עצמם, להתנסות ולחוות ובעיקר להכין תיק עבודות שיעזור להם לעבור את מבחני הקבלה ללימודי התואר ולהשתלב בתחום.

שתף |