איכות מבצעים רכישה בטוחה SSL שביעות רצון לקוחות שירות לקוחות
רכוש עבודה פרסם עבודה

תואר אקדמי עדיפויות ותחומים

דף הבית >> מאמרים >> תואר אקדמי עדיפויות ותחומים

כל תואר ראשון חשוב ונותן יתרון יחסי למי שמחפש עבודה בתחום אם כי יש עדיפות לבוגרי תארים טכנולוגיים. אולם ללא ניסיון תעסוקתי וידע מעשי, תואר ראשון לא ממש יעזור להם להשיג עבודה בתחום. אחד הפתרונות המוצלחים ביותר להשתלב בתחום הQA  ללא נביון הוא: צבירת יתרון בעולם העבודה על ידי הצגת עבודות אקדמיות ברמה גבוהה בתחום בראיונות עבודה.

קורס qa, המוצע כיום על ידי המומחים בתחום, הוא הזדמנות נפלאה לרכוש מקצוע מבוקש מאד ולקחת חלק בהצלחה. הקורס חושף את המשתתפים בו אל עולם ה- qa המורכב והמאתגר מאד, ומאפשר להם לקבל את כל הכלים הנדרשים למי שרוצה לעסוק בתחום באופן מקצועי.

דרישות

אל הקורס יכולים להתקבל כל אלה המתעניינים בתחום, ורוצים ללמוד אותו מהמומחים. הוא מתאים לבעלי רקע קודם וגם לחסרי ידע, ובעיקר לאלה המפגינים יכולת התמודדות טובה עם כלים טכנולוגיים שונים ועם מערכות מחשוב מתקדמות. הקורס מתאים לאנשי IT ולאנשי מחשוב המעוניינים להעמיק את הידע שלהם בתחום זה ולהיכנס אליו כבודקי תוכנה באופן רשמי.

עלות

הקורס מוצע כיום על ידי מסגרות שונות ועלותו משתנה בין קורס לקורס. היא עומדת, נכון להיום, על טווח של בין 10,000 ש"ח לקורס ל-20,000 ש"ח.

היצע

קורס qa מוצע כיום על ידי מכללות שונות ברחבי הארץ וגם על ידי יחידות לימוד של מספר אוניברסיטאות. בין היתר אפשר למצוא אותו ביחידת לימודי החוץ של הטכניון הן בחיפה והן בתל אביב, במכללה למינהל, במכללת האקר יו, בגון ברייס, במכללת מדיאטק וגם ב- QA Experts. חלק מהקורסים כוללים 300 שעות לימוד הפרושות על פני מספר חודשים, חלק מהקורסים קצרים יותר וכוללים 100 שעות לימוד וחלק מוצעים במסגרת לימודים נוספים הקשורים לעולם המחשבים.

עבודה בתחום

בוגרי הקורס יכולים להשתלב במגוון רחב מאד של מסגרות ולקחת חלק בפרויקטים שונים, לרבות כאלה הקשורים לקידום ולשיווק אתרים, לאחר בחינת ממשק האתר והמערכות הקשורות בו. הם יכולים לעבוד כבודקי תוכנה בתחומי התעשייה השונים, בחברות הייטק גדולות ומצליחות ולהמשיך אחר כך לתפקידים בכירים יותר. אחד היתרונות בבחירת קורס qa המוצע על ידי מסגרת מקצועית מובילה, הוא האפשרות להיחשף אל התחום בצורה ממוקדת ומדויקת יותר. הקורסים מותאמים באופן נקודתי לצורכי השוק, לצרכיהן של חברות ההייטק כיום, כך שניתן מיד לאחר סיומו להשתלב בקלות רבה מאד בחברות השונות.

מבנה המסלול

הקורס מחולק לחמישה שלבים. בשלב הראשון – מבוא לבדיקות, מתנסים המשתתפים בבדיקות שונות, לומדים על תהליך הבדיקות, על מתודולוגיות העבודה ועל תפקידו של הבודק. בשלב השני – סוגי בדיקות, נחשפים המשתתפים אל סוגי הבדיקות הקיימות, על המאפיינים של כל בדיקות ועל השלבים שלהן. השלב השלישי – כתיבת תסריטים, מלמד את המשתתפים בקורס כיצד מכינים תסריטים, תרשימי זרימה ועוד. בשלב הרביעי – ביצוע בדיקות, לומדים המשתתפים על סדר הבדיקות ועל תעדופן, על ניהול תקלות, על מעקב ובקרה וכיוצא באלה, ואילו בשלב החמישי, השלב האחרון – בדיקות Mobile, נחשפים המשתתפים בקורס לנושא חשוב נוסף: לסוגי הבדיקות הייחודיות למובייל. הקורס כולל גם הכנת פרויקט גמר והכנה לראיונות עבודה. הקורס מועבר באופן פרונטלי בכיתות מסודרות, משלב עבודה ותרגול בבית וגם תרגול קבוצתי, ועם דגש רב מאד על התנסות בפועל בכל אשר נלמד במהלכו.

זכאות לתעודת גמר

כדי לקבל את תעודת הגמר יש להשלים את פרויקט הגמר של הקורס ולהיות נוכח בלפחות 80 אחוז מהשיעורים.

ליווי מקצועי

לאורך כל הקורס נהנים המשתתפים מליווי מקצועי צמוד, המסייע להם לרכוש את הידע ואת הכלים החשובים ולפתח את המיומנות הנדרשת מהם כחלק מהמקצוע. מעבר לכך, משתתפים התלמידים גם בשיעורים מיוחדים המכינים אותם לקראת השתלבותם במסגרות השונות, ומלמדים אותם כיצד לעבור בהצלחה את ראיונות העבודה, כחלק מתהליך הקבלה למשרה.

צוות הקורס

את השיעורים המוצעים במסגרת הקורס, מעבירים מיטב המומחים בתחום, בעלי רקע של שנים בתחום בדיקות תוכנה. מרצים ויועצים, שבחלקם עובדים מול חברות הייטק מובילות בשוק כיום, המכירים היטב את דרישות השוק, את הפיתוחים השונים בתחום ואת כל הכלים החשובים הנדרשים מאנשי qa.

שתף |